Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

30/12/2019

B2B Account Manager

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Η εταιρεία μας κατέχει ηγετική θέση στον κλάδο του ηλεκτρολογικού εξοπλισμού, του φωτισμού, των ειδών τεχνολογίας κτιρίων και λύσεων διαχείρισης ενέργειας. Το ολοένα και αυξανόμενο δίκτυο μας, περιλαμβάνει 67 καταστήματα σε Ελλάδα και Κύπρο και το ανθρώπινο δυναμικό μας, ξεπερνάει τους 930 εργαζόμενους.

Το άρτια καταρτισμένο προσωπικό, τα υψηλής ποιότητας προϊόντα, οι υπηρεσίες προστιθέμενης αξίας που προσφέρουμε προς τους πελάτες μας σε συνδυασμό με την ευέλικτη δομή οργάνωσης της εταιρείας, μας καθιστούν σημείο αναφοράς για τον κλάδο δραστηριότητάς μας.

Ποια είναι η ομάδα μας
Η ομάδα μας αποτελείται από νέους ανθρώπους με κέφι, όρεξη και πάθος. Το ήθος, ο επαγγελματισμός και η αποτελεσματικότητα, είναι από τα βασικά μας χαρακτηριστικά, που αναδεικνύονται μέσα από ένα άριστο εργασιακό περιβάλλον που προωθεί το ομαδικό πνεύμα και τον αμοιβαίο σεβασμό.

Αναζητούμε υποψήφιο ο οποίος θα ανήκει στο Δίκτυο των καταστημάτων της Πελοποννήσου και θα είναι υπεύθυνος για την ανάπτυξη του B2B πελατολογίου της περιοχής, βάσει της εμπορικής πολιτικής της εταιρείας. Από τη θέση του θα αναφέρεται στον Area Manager.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Διατηρεί και διευρύνει το B2B πελατολόγιο τηρώντας την εμπορική και την τιμολογιακή πολιτική, όπως και την πολιτική των όρων αποπληρωμής
  • Γνωρίζει τον ανταγωνισμό και το εξωτερικό περιβάλλον της εταιρείας, αξιολογεί την αγορά και εντοπίζει τις ευκαιρίες
  • Πραγματοποιεί συμφωνίες με B2B πελάτες
  • Διαχειρίζεται την πληροφόρηση και συντονίζει τις ενέργειες των εμπλεκομένων τμημάτων αναφορικά με πελάτες και προσφορές
  • Παρακολουθεί τις προσφορές και τις παραγγελίες των πελατών του
  • Παρακολουθεί το χρονοδιάγραμμα παράδοσης παραγγελιών του
  • Παρακολουθεί τις νέες τεχνολογίες και τα προϊόντα κάνοντας προτάσεις για ανάπτυξη του προϊοντικού μείγματος
  • Συμμετέχει ενεργά στη διαχείριση έργων
  • Εξασφαλίζει την αγαστή συνεργασία μεταξύ Δικτύου και B2B

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ - ΤΕΙ – ΤΕΕ Ηλεκτρολογίας ή Διοίκησης Επιχειρήσεων