Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/03/2021

UX/ UI Web Designer

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η Softexpert ταχέως αναπτυσσόμενη εταιρεία κατασκευής ιστοσελίδων και ηλεκτρονικών καταστημάτων μέλος της Soft Group ΙΚΕ ζητά να προσλάβει UX/UI web designer για τα κεντρικά της γραφεία στη Θεσσαλονίκη.

Ενδιαφερόμαστε να εμπλουτίσουμε τη γραφιστική μας ομάδα με έναν UI/UX Web Designer. Επιθυμούμε προϋπηρεσία δύο χρόνων σε αντίστοιχη θέση και την ανάδειξη των έργων σας ως designer σε ένα ολοκληρωμένο portfolio.

Περιγραφή θέσης UX/ UI web designer - Αρμοδιότητες
  • Μετατροπή ιδεών και concepts σε wireframes και mockups τα οποία ενδυναμώνουν το User Experience
  • Ανάπτυξη ιδεών για την ενίσχυση της ψηφιακής ταυτότητας των πελατών
  • Σχεδίαση γραφικών για digital marketing campaigns

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άριστη γνώση Adobe Creative Suite (photoshop, illustrator)
  • Απαραίτητη γνώση και χρήση του Sketch
  • Επιθυμητή γνώση άλλων UX design tools (Adobe XD, Figma, InVision Studio κ.α.)
  • Εμπειρία σε σχεδιασμό UX/UI για websites
  • Ολοκληρωμένη αντίληψη τυπογραφίας και χρωμάτων
  • Ικανότητα ερμήνευσης και οπτικοποίησης των creative briefs
  • Ταχύτητα και ικανότητα διαχείρισης χρόνου
  • Φαντασία, δημιουργική σκέψη και ομαδικότητα
  • Εξοικειωμένη αντίληψη εστίασης στη λεπτομέρεια
  • Δυνατότητα διαχείρισης πολλαπλών projects και εργασιών
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις. (αφορά άντρες υποψηφίους)
  • Γνώση Corel θα εκτιμηθεί

Παροχές

  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Συνεχής εκπαίδευση και ευκαιρίες εξέλιξης
  • Άριστο πακέτο αποδοχών
  • Συμμετοχή σε μεγάλα project μεγάλων εταιρειών