Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/11/2019

Βοηθός Τεχνικού Η/Υ και Κινητών

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΓΛΥΦΑΔΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Μερική απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Κατάστημα Επισκευών στην Άνω Γλυφάδα ζητάει Βοηθό Τεχνικού Η/Υ και Κινητών.

Μερική απασχόληση με προοπτικές για πλήρη απασχόληση

Κύριες αρμοδιότητες/καθήκοντα:

  • Γρήγορη και ορθή διάγνωση βλαβών των συσκευών και αποτελεσματική επίλυση των προβλημάτων, βάση της πολιτικής του καταστήματος
  • Εξυπηρέτηση των πελατών και Προσφορές προς τους πελάτες γύρω από τις υπηρεσίες μας
  • Επικοινωνία με συνεργάτες και προμηθευτές – Παραγγελίες ανταλλακτικών
  • Προώθηση υπηρεσιών, υλικών αναβάθμισης και προϊόντων
  • Τεχνική υποστήριξη On-Site στο χώρο του πελάτη (Νότια Προάστια), αν χρειασθεί

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τουλάχιστον 2 έτη και άνω προϋπηρεσίας σε αντίστοιχη θέση
  • Απόφοιτος τριτοβάθμια εκπαίδευση ή πιστοποιήσεις γύρω από σχετικό τομέα
  • Άριστη γνώση και εμπειρία σε επίπεδο διάγνωσης και επισκευής Hardware Η/Υ και Laptop
  • Πολύ καλή εμπειρία επάνω σε διάφορα μοντέλα κινητών και tablet πολλών κατασκευαστών όσον αφορά την αποσυναρμολόγηση-συναρμολόγηση και τη γρήγορη διάγνωση
  • Πολύ καλή γνώση και χρήση σε λειτουργικά συστήματα Windows, Android, iOS και σχετικών λογισμικών
  • Εμπειρία σε επεμβάσεις επάνω σε πλακέτες με χρήση εξοπλισμού συγκόλλησης και εξοικείωση με τη χρήση διαγνωστικού εξοπλισμού
  • Καλές γνώσεις γύρω από ηλεκτρονικά, συνεχές ρεύμα DC, κυκλώματα, διαγράμματα πλακετών κτλ
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικής και Ελληνικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
  • Γνώσεις γύρω από Δίκτυα Η/Υ – WiFi
  • Στρατιωτικές υποχρεώσεις εκπληρωμένες
Επιθυμητά Προσόντα:
  • Πτυχίο και εξειδίκευση στην Ηλεκτρονική
  • Εμπειρία σε διαχείριση πλατφόρμας κατασκευής ιστοσελίδων CMS (τύπου WordPress)
  • Γνώσεις σε Υπολογιστές iMac, MacBook και MacOS
  • Εμπειρία σε Εγκαταστάσεις Δικτύων, Κάμερες Παρακολούθησης, Συναγερμούς
  • Δίπλωμα Δικύκλου

Παροχές

  • Ικανοποιητικές σταθερές αποδοχές
  • Bonus βάση παραγωγικότητας/απόδοσης από τις πρώτες εβδομάδες
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχή εξέλιξη και γρήγορη απόκτηση γνώσεων γύρω από τη τεχνολογία