Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

7/4/2021

Πωλητής Χρωμάτων & Δομικών Υλικών (B2B)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρία μας, αντιπρόσωπος χρωμάτων, βερνικιών και εργαλείων οίκων εξωτερικού, στο πλαίσιο της συνεχούς ανάπτυξής της αναζητά Πωλητές Χρωμάτων & Δομικών Υλικών με έδρα την Θεσσαλονίκη.

Περιγραφή θέσης

  • Συνεχείς επαφές με το πελατολόγιο, ευθύνη και ανάπτυξη συνεργασιών.
  • Προετοιμασία, υλοποίηση και παρακολούθηση πλάνου ανάπτυξης περιοχής.
  • Δημιουργία σχέσεων εμπιστοσύνης με νέους και υφιστάμενους πελάτες.
  • Αύξηση του μεριδίου αγοράς στον τομέα ευθύνης.
  • Παρακολούθηση και είσπραξη υπολοίπων.
  • Δυνατότητα ταξιδιών εντός Ελλάδος.
  • Καθημερινό reporting στη Διεύθυνση Πωλήσεων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών σε τμήμα πωλήσεων στον χώρο των δομικών υλικών, των συστημάτων δόμησης, των ειδών χρωματοπωλείου.
  • Φιλόδοξη και δυναμική προσωπικότητα.
  • Εντιμότητα, ειλικρίνεια, υπευθυνότητα. Δημιουργική σκέψη. Ομαδικότητα, πνεύμα συνεργασίας.
  • Προσήλωση και ικανότητα στην επίτευξη στόχων.
  • Αποτελεσματικότητα ακόμα και υπό συνθήκες πίεσης.
  • Καλή γνώση Η/Υ (ERP, CRM, Office, internet).
  • Καλή γνώση αγγλικών.
  • Κάτοχος διπλώματος οδήγησης αυτοκινήτου.

Παροχές

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Bonus βάσει απόδοσης.
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, κινητό.
  • Μόνιμη εργασία