Η Θέση εργασίας έχει καλυφθεί

Area Business Development

Κατηγορία: Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)
Απασχόληση: Πλήρης
Πόλη: ΑΓΡΙΝΙΟ
Ελάχιστο Απαραίτητο Επίπεδο Σπουδών: Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η ICAP Recruitment Solutions είναι μέρος της ICAP, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ελλάδα. Εξειδικεύεται στην αξιολόγηση και επιλογή αποφοίτων και νέων στελεχών για Ελληνικές και πολυεθνικές επιχειρήσεις.
Η ICAP Recruitment Solutions, για λογαριασμό πελάτη της, εταιρεία στο χώρο της ενέργειας, αναζητά στελέχη για την κάλυψη της παρακάτω θέσης, για τις περιοχές των Κυκλάδων, Μεσσηνίας, Βοιωτίας, Αγρινίου:

Area Business Development (Ref. code 5275/ABD/RS/GR)

Κύριες Αρμοδιότητες:
• Ανάπτυξη δικτύου εξωτερικών συνεργατών (dealers) με στόχο την υποστήριξη των στόχων πωλήσεων.
• Διαρκής παρακολούθηση της αγοράς με στόχο την δημιουργία και αξιοποίηση νέων ευκαιριών.
• Οργάνωση, καθοδήγηση και αξιολόγηση του δικτύου συνεργατών.
• Παρακολούθηση και διασφάλιση εφαρμογής της εμπορικής πολιτικής και των διαδικασιών της εταιρίας από το δίκτυο συνεργατών.
• Ανάπτυξη και εφαρμογή πολιτικών και διαδικασιών με σκοπό την εύρυθμη και αποτελεσματική λειτουργία του τμήματος.

Απαραίτητα Προσόντα

• Προϋπηρεσία 3-4 ετών στον τομέα ανάπτυξης δικτύου πωλήσεων / συνεργατών
• Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ σε Διοίκηση Επιχειρήσεων ή Marketing επιθυμητό
• Πολύ καλή χρήση Η/Υ και εφαρμογών CRM
• Καλή γνώση Αγγλικών
• Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
• Δυναμισμός, ευελιξία και ανάληψη πρωτοβουλιών
• Ικανότητα οργάνωσης, προγραμματισμού
• Εμπειρία στον κλάδο της ενέργειας θα εκτιμηθεί

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Μηνιαίο bonus παραγωγικότητας
• Παροχή ιδιωτικής ασφάλισης