Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/6/2022

Υπάλληλος Γραφείου για Στελέχωση Εμπορικού Τμήματος

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΠΕΙΡΑΙΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται υπεύθυνος εμπορικού τμήματος για εργασία σε εισαγωγική και εξαγωγική εταιρία με 20ετή παρουσία στο χώρο των ιατροτεχνολογικών προϊόντων με έδρα στον Πειραιά.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης με δυνατότητες ανάπτυξης και ανέλιξης.

Ωράριο εργασίας: Δευτέρα - Παρασκευή 08:30 - 16:30.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  •  Παραγγελιοληψία & Τηλεφωνική εξυπηρέτηση πελατών
  •  Οργάνωση / επίβλεψη / παρακολούθηση καθημερινών παραγγελιών
  •  Υποστήριξη διοικητικών καθηκόντων (πχ συμπλήρωση αιτήσεων, εγγράφων σχετικών με διαγωνισμούς, κλπ.)
  •  Επιθυμητή η συμμετοχή στην δημιουργία/υποβολή και παρακολούθηση τεχνικό-οικονομικών προσφορών/μελετών(φακέλων διαγωνισμών) για την προμήθεια ιατρικών ειδών (παρέχεται η απαραίτητη εκπαίδευση)
  •  Επιθυμητή η επίβλεψη συστήματος διαχείρισης ποιότητας και προετοιμασία για τους τακτικούς ελέγχους από τον φορέα πιστοποίησης και η διεξαγωγή εσωτερικών επιθεωρήσεων (παρέχεται η απαραίτητη εκπαίδευση)

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ και εφαρμογών MS Office
  • Γνώσεις συστήματος ERP
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Οργανωτικές δεξιότητες, εργατικότητα, συνέπεια και ομαδικό πνεύμα
  • Θα συνεκτιμηθεί η εμπειρία σε αντίστοιχες εταιρίες του χώρου ή/και η εμπειρία σε θέση administrative assistant

Παροχές

  • Μισθός ανάλογος των προσόντων και του επιπέδου εμπειρίας
  • Σύμβαση Εργασίας Αορίστου Χρόνου
  • Πλήρης απασχόληση (8ωρη) με συνεχές ωράριο
  • Συνεχής εκπαίδευση από την πρώτη ημέρα της πρόσληψης
  • Σταθερό και φιλικό περιβάλλον εργασίας