Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/5/2022

Web Designer

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη NOTIA ΠΡΟΑΣΤΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η εταιρεία MasterFold, πρωτοπορεί στην εκτύπωση, παραγωγή, και διαχείριση έξυπνων έντυπων προϊόντων επικοινωνίας.
Στα πλαίσια της ανάπτυξης μας στην Ελλάδα, αναζητά δημιουργικό Web Designer, εργατικό, δραστήριο, με ικανότητα αντίληψης στον τρόπο λειτουργίας και χρήσης των προϊόντων της εταιρείας.

Μας ενδιαφέρουν άτομα που θέλουν να σταθεροποιηθούν στο χώρο εργασίας τους, να αναπτυχθούν και να εξελιχθούν μέσα σε αυτόν.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Web site εταιρικών προϊόντων
  • Δημιουργία προωθητικού υλικού για marketing campaigns όπως web banners, social media visuals και animations
  • Graphic design

Απαραίτητα Προσόντα

*Απαραίτητη η αποστολή portfolio μαζί με το βιογραφικό.

  • Πτυχίο γραφιστικής ή σχετική πιστοποίηση σε web ή graphic design
  • Τουλάχιστον 2 έτη προϋπηρεσίας σε αντίστοιχη θέση
  • Portfolio με ολοκληρωμένα design projects
  • Άριστη γνώση Photoshop, Illustrator, Adobe XD
  • Καλή γνώση After Effects ή άλλης εφαρμογής για animation
  • Δημιουργικότητα και πάθος για το web και graphic design
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών (γραπτά και προφορικά)
  • Ικανότητα να λειτουργεί καλά μέσα σε μια ομάδα καθώς και αυτόνομα
  • Καλή διαχείριση χρόνου και δεξιότητες επικοινωνίας
  • Πολύ καλή γνώση HTML5, CSS3, JAVASCRIPT, PHP/MyQL, XML,
  • Πολύ καλή γνώση σε web responsive design
  • Ικανότητα δημιουργίας & παραμετροποίηση σελίδας σε Wordpess

Επίσης οποιαδήποτε γνώση, google adwords, google analytics, social media θα θεωρηθεί προσόν.

Ικανότητες και Δεξιότητες

  • Νοοτροπία και αντίληψη εξυπηρέτησης σε διεθνές επίπεδο
  • Προσοχή στις λεπτομέρειες και τήρηση χρονοδιαγραμμάτων
  • Διαχείριση κρίσεων με ταχύτητα και ευρηματικότητα
  • Δυναμισμός, συνέπεια και επαγγελματισμός
  • Επικοινωνιακή ικανότητα και άσκηση επιρροής

Παροχές

  • Θέση πλήρους απασχόλησης
  • Μόνιμη συνεργασία με προοπτικές εξέλιξης
  • Υψηλές αποδοχές αναλόγως προσόντων και bonus.
  • Προοπτικές εξέλιξης σε ένα σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας σε ένα άκρως αναπτυσσόμενο όμιλο εταιρειών στην Ευρώπη.
** Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα με επισυναπτόμενη φωτογραφία.

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε μόνο με όλους τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση, προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.