Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

08/12/2022

External Sales Expert

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Ζητείται External Sales Expert από συμβουλευτική εταιρεία στο κέντρο της Αθήνας.

Αρμοδιότητες:

  • Εξεύρεση νέων πελατών στην αγορά και αποτελεσματική επικοινωνία των παροχών και των υπηρεσιών προς τον πελάτη, σύμφωνα με τις ανάγκες του
  • Παροχή υψηλού επιπέδου εξυπηρέτησης και εμπειρίας πελάτη
  • Επίτευξη στόχου πωλήσεων
  • Συνεχής παρακολούθηση της αγοράς και του ανταγωνισμού και εντοπισμός νέων ευκαιριών ανάπτυξης πωλήσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος ΙΕΚ,ΤΕΙ, ΑΕΙ
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών ως εξωτερικός πωλητής και ειδικότερα σε Β2Β πωλήσεις.
  • Εμπειρία στις τηλεπικοινωνίες θα ληφθεί υπόψιν.
  • Γνώση Η/Υ και επιθυμητή η γνώση MS Office
  • Επικοινωνιακός χαρακτήρας με ικανότητα διαπραγμάτευσης.
  • Εστίαση στην επίτευξη στόχων και όρεξη για εξέλιξη στο χώρο των πωλήσεων.
  • Πελατοκεντρική αντίληψη.
  • Οργανωτικές δεξιότητες.
  • Κάτοχος διπλώματος οδήγησης αυτοκινήτου

Παροχές

  • Συνεχής εκπαίδευση σε προϊόντα και υπηρεσίες τηλεπικοινωνιών και ενέργειας
  • Μισθός και bonus με κάλυψη μηναίων στόχων πωλήσεων
  • Κινητό τηλέφωνο και μεταφορικό μέσο