Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/05/2022

Agency Branch Manager Ioannina

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Έχεις εμπειρία στην ανάπτυξη δικτύου συνεργατών και στη διοίκηση ομάδας;

Επιθυμείς να ενταχθείς στην ομάδα μιας ηγέτιδας εταιρείας στον ασφαλιστικό κλάδο;

Αν έχεις άριστες επικοινωνιακές, οργανωτικές και ηγετικές ικανότητες, τότε η θέση του Agency Branch Manager στα Ιωάννινα, είναι για σένα.

Η Randstad, για λογαριασμό της Allianz, αναζητά το επόμενο στέλεχος.

Περιμένουμε την αίτηση σου!

Οι αρμοδιότητες του/της Agency Branch Manager θα είναι:
  • Στελέχωση και διοίκηση της ομάδας των ασφαλιστικών συμβούλων
  • Διαχείριση και αξιολόγηση υφιστάμενου δικτύου για τη μεγιστοποίηση των αποτελεσμάτων
  • Υποστήριξη και καθοδήγηση των ασφαλιστικών συμβούλων αναφορικά με την εμπορική πολιτική και το κανονιστικό πλαίσιο λειτουργίας της εταιρίας
  • Διοργάνωση εκπαιδεύσεων του δικτύου για τα προϊόντα και τις υπηρεσίες της εταιρείας
  • Διενέργεια αξιολογήσεων απόδοσης των συμβούλων για την διασφάλιση επίτευξης στόχων
  • Παροχή υποστήριξης και καθοδήγησης στο δίκτυο για την επίτευξη των παραγωγικών στόχων
  • Συνεργασία με τα εσωτερικά τμήματα της εταιρείας για τη βέλτιστη και έγκαιρη διαχείριση των θεμάτων του δικτύου
  • Επίτευξη ποιοτικών και ποσοτικών στόχων της εταιρείας
  • Σχεδιασμός και συντονισμός των ενεργειών που απαιτούνται για την επίτευξη της παραγωγικότητας
  • Διασφάλιση της εφαρμογής του απαραίτητου κανονιστικού πλαισίου στα προγράμματα ζωής και υγείας

Απαραίτητα Προσόντα

Ο/Η κατάλληλος/η Agency Branch Manager θα πρέπει να διαθέτει:
  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ, επιθυμητές μεταπτυχιακές σπουδές
  • 4-6 έτη εμπειρίας σε αντίστοιχο ρόλο πωλήσεων σε financial services
  • Πολύ καλή γνώση ελληνικής και αγγλικής γλώσσας (προφορικά και γραπτά)
  • Πολύ καλή γνώση MS Office
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα και ικανότητα ανεξάρτητης εργασίας και πρωτοβουλίας
  • Εξαιρετικές δεξιότητες επικοινωνίας και οργάνωσης
  • Ικανότητα διοίκησης και παρακίνησης ομάδας
  • Ικανότητα επίλυσης ζητημάτων και πελατοκεντρική αντίληψη

Παροχές

Στον/ην κατάλληλο/η Agency Branch Manager η εταιρεία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό μηνιαίο μισθό
  • Σύστημα bonus βάσει αποδοτικότητας
  • Αυτοκίνητο, κινητό
  • Ιδιωτική ασφάλιση και συνταξιοδοτικό πρόγραμμα
  • Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας και ευκαιρίες εξέλιξης
Αν θέλεις να διεκδικήσεις την θέση Agency Branch Manager περιμένουμε την αίτηση σου τώρα!

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να επικοινωνείς καθημερινά Δευτέρα εως Παρασκευή και ώρες 09:30-17:00 με την Έλενα Βασιλείου, καλώντας στο +30 6940781825.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.