Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/7/2019

Υπεύθυνος Μισθοδοσίας

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΠΕΥΚΑ / ΡΕΤΖΙΚΙ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται Υπεύθυνος Μισθοδοσίας σε λογιστική εταιρεία στα Πεύκα / Ρετζίκι Θεσσαλονίκης.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες και καθήκοντα:

  • Προετοιμασία, εκτέλεση, έκδοση και έλεγχος μισθοδοσίας
  • Παρακολούθηση και εφαρμογή της εργατικής και ασφαλιστικής νομοθεσίας
  • Διαχείριση και διεκπεραίωση διαδικασιών που σχετίζονται με τη μισθοδοσία (προσλήψεις, αποχωρήσεις, πίνακες προσωπικού, μεταβολές, μετακινήσεις, συμβάσεις, άδειες, ασθένειες)
  • Ηλεκτρονική υποβολή εντύπων σε δημόσιους οργανισμούς (Εργάνη, ΟΑΕΔ, ΕΦΚΑ)
  • Έκδοση και τήρηση αρχείου (λογιστικά άρθρα, μισθοδοτικές καταστάσεις, ΑΠΔ, ΦΜΥ)
  • Έκδοση μηνιαίων οικονομικών αναφορών (budgeting, reporting)

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών σε θέση διαχείρισης μισθοδοσίας ή αμοιβών και παροχών σε λογιστήριο ή διεύθυνση/τμήμα ανθρώπινου δυναμικού
  • Άριστη γνώση της εργατικής και ασφαλιστικής νομοθεσίας
  • Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ και excel-word
  • Γνώση χρήσης προγράμματος μισθοδοσίας (επιθυμητό Epsilonnet) και του Π.Σ. ΕΡΓΑΝΗ

Προσωπικά χαρακτηριστικά/ικανότητες:

  • Διάθεση για εργασία
  • Προγραμματισμός, οργάνωση, μεθοδικότητα, ικανότητα επίλυσης σύνθετων θεμάτων
  • Αναλυτική και κριτική ικανότητα
  • Εμπιστευτικότητα, ακεραιότητα

Παροχές

  • Ικανοποιητικό πακέτο αμοιβών
  • Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης εντός εταιρίας
  • Δυναμικό, σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας