Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/11/2017

Υπάλληλος Ποιοτικού Ελέγχου (κωδ. θέσης: 722/ 76182)

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, εταιρείας με αντικείμενο την εμπορία τυροκομικών προϊόντων, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Περιγραφή Θέσης

• Παρακολούθηση και έλεγχος συνθηκών παραλαβής και σωστής φύλαξης των προϊόντων εντός εργοστασίου

• Παρακολούθηση επιστροφών προϊόντων και επικοινωνία με αντίστοιχα τμήματα ποιοτικού έλεγχου προμηθευτών

• Κατηγοριοποίηση νέων προϊόντων ανάλογα με τους ισχύοντες κανονισμούς και τις διατροφικές προδιαγραφές τους

•Τήρηση προδιαγραφών και κανονισμών για την ορθή συντήρηση της Α Ύλης

• Επικοινωνία με πελάτες και προμηθευτές για διαχείρηση προβλημάτων/ παραπόνων

• Τήρηση όλων των κανόνων ασφαλείας και υγιεινής

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου

• Απόφοιτος/ η ΤΕΙ/ ΑΕΙ τμήματος Χημείας, Βιολογίας, Τεχνολογίας Τροφίμων, Ζωικής Παραγωγής ή παρεμφερούς τμήματος

• Εμπειρία ενός (1) έτους σε αντίστοιχη θέση επιθυμητή

• Καλή γνώση των εφαρμογών MS Office

• Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας

• Ευχάριστη και δυναμική προσωπικότητα, με έμφαση στην λεπτομέρεια και διάθεση για εργασία

Παροχές

Παροχές Εταιρείας

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

• Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας