Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/03/2023

Διευθυντής Παραγωγής - Μηχανικός Παραγωγής

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρεία που δραστηριοποιείται στον χώρο της παραγωγής πλαστικών, αναζητά Μηχανικό Παραγωγής πλήρους απασχόλησης για τη στελέχωση του τμήματος παραγωγής με έδρα τη Βιομηχανική Περιοχή Θεσσαλονίκης.

Καθήκοντα θέσης:

  • Διασφάλιση τήρησης προγράμματος παραγωγής
  • Επίβλεψη των διαδικασιών παραγωγής και διασφάλιση τήρησης των ποιοτικών προδιαγραφών
  • Ανάληψη εργασιών βελτιστοποίησης των παραγωγικών διαδικασιών
  • Συνεργασία με τους προϊσταμένους τμημάτων για την εφαρμογή παραγωγικών λύσεων
  • Υπεύθυνος τήρησης Διασφάλισης συστήματος Ποιότητας (ISO)

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος/η Μηχανολόγος Μηχανικός ή Μηχανικός Παραγωγής & Διοίκησης ή Ηλεκτρολόγος Μηχανικός ή Χημικός Μηχανικός ή Μηχανικός Οικονομίας και Διοίκησης
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 έτη σε θέση προϊστάμενου Παραγωγής
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση Η/Υ
  • Γνώση ERP (SOFTONE) θα εκτιμηθεί

Προσωπικά Χαρακτηριστικά:

  • Ικανότητα επικοινωνίας και συνεργασίας
  • Διοικητικές Ικανότητες
  • Συνέπεια και οργανωτικότητα
  • Ικανότητα ανάλυσης και επίλυσης προβλημάτων
  • Υψηλού επιπέδου ικανότητες συνθετικής και αναλυτικής σκέψης, επικοινωνίας, οργάνωσης, τήρησης προθεσμιών και εμμονής σε ακριβή αποτελέσματα

Παροχές

  • Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης, συνεχής εκπαίδευση
  • Αποδοχές ανάλογες των προσόντων