Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/01/2021

Planning & Supply Chain Officer στην Αθήνα

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ο πελάτης μας, βιομηχανία τροφίμων θέλει να προσλάβει μόνιμα έναν ή μία Planning & Supply Chain Officer στο εργοστάσιο του Αγίου Στεφάνου Αττικής.

Αρμοδιότητες

  • Δημιουργία προγραμμάτων παραγωγής (πρωτογενής και συσκευασία) σύμφωνα με τις ανάγκες της εταιρείας κ του προβλεπόμενου αποθέματος τελικών προϊόντων.
  • Υπολογισμός αναγκών στα εμπλεκόμενα και απαιτούμενα υλικά συσκευασίας και ύλες για την εκπλήρωση των πλάνων παραγωγής.
  • Καταχώριση, εκκαθάριση και παρακολούθηση της πορείας των εντολών παραγωγής.
  • Ευθύνη δημιουργίας και τήρησης επικαιροποιημένου προγράμματος παραγωγής με τις real time καθημερινές αναθεωρήσεις αυτού βάσει αναγκών και γνωστοποίησή του προς όλους του εμπλεκομένους.
  • Προετοιμασία πλάνων αναπλήρωσης αποθεμάτων για προκαθορισμένα διαστήματα.
  • Προετοιμασία, αποστολή των παραγγελιών στους προμηθευτές υλικών συσκευασίας και υλών και παρακολούθηση της εκτέλεσης και παραλαβής τους.
  • Έλεγχος αποθέματος τελικών προϊόντων, υλών και υλικών συσκευασίας και ενημέρωση των καθορισμένων ορίων, σε συνεργασία με το Τμήμα Αποθήκης.
  • Δημιουργία ειδών και τεχνικών προδιαγραφών (ενδεικτικά κωδικοποίηση, παλετοποίηση, χαρακτηριστικά υλικών κτλ) σε συνεργασία με τα τμήματα Marketing και Πωλήσεων.
  • Επιμέλεια στατιστικών δεδομένων σε τακτική βάση.
  • Παρακολούθηση αποθέματος ανταλλακτικών εργοστασίου σε συνεργασία με το Τεχνικό Τμήμα και εξασφάλιση επάρκειας αποθέματος.
  • Παρακολούθηση και καταγραφή λειτουργικής κατάστασης του μηχανολογικού εξοπλισμού σε συνεργασία με το Τεχνικό Τμήμα.
  • Αναζήτηση προμηθευτών για κάλυψη υφιστάμενων ή μελλοντικών αναγκών.
  • Παρακολούθηση, επικοινωνία, διαπραγμάτευση και αξιολόγηση προμηθευτών.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Σπουδές διοίκησης επιχειρήσεων, διοίκησης παραγωγής ή logistics.
  • Εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 3 χρόνων σε ρόλους ευθύνης που σχετίζονται με τον προγραμματισμό παραγωγής ή/και την εφοδιαστική αλυσίδα.
  • Άριστη γνώση Η/Υ (MS OFFICE).
  • Επιθυμητή γνώση χειρισμού εμπορικών προγραμμάτων ERP.
  • Άριστη γνώση αγγλικών, με γνώση τεχνικής αλληλογραφίας και ορολογίας.
  • Μεθοδικότητα και αναλυτική σκέψη, ευελιξία, επαγγελματισμός.
  • Ικανότητες συνεργασίας και επικοινωνίας.

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:
Ένα ασφαλές περιβάλλον εργασίας.
Δυνατότητες εργασιακής εξέλιξης και επαγγελματικής ανάπτυξης.

Βιογραφικά σημειώματα μπορείτε να στείλετε αναφέροντας τη θέση για την οποία ενδιαφέρεστε.

Hrstrategy Human Resources : εταιρία συμβούλων απασχόλησης, για τις ανάγκες των επιχειρήσεων σε επαγγελματίες και επιστήμονες όλων των ειδικοτήτων αιχμής. (www.hrstrategy.gr).