Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/10/2022

Junior Graphic Designer

Design - Photo - Video - Audio - Arts

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Εκπαιδευτικός Όμιλος στην Αθήνα, αναζητεί για άμεση πρόσληψη: Junior Graphic Designer.

Αρμοδιότητες:

  • Σχεδιασμός και παρουσίαση ιδεών
  • Παραγωγή φυλλαδίων,banners, newsletter και γενικών δημιουργικών
  • Εξασφάλιση οπτικής ελκυστικότητας των γραφικών
  • Συνεργασία με τα μέλη της ομάδας για την έναρξη νέων project
  • Δημιουργία εντυπωσιακών γραφικών για την προώθηση του οράματος του Ομίλου
  • Συμμετοχή στην διοργάνωση διαφημιστικών εκδηλώσεων ή ψηφιακών εκστρατειών
  • Δημιουργία περιεχομένου για τον ιστότοπο της εταιρείας και στους λογαριασμούς μέσων κοινωνικής δικτύωσης
  • Σχεδιασμός, δημιουργία και διατήρηση της παρουσίας στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προχωρημένη γνώση λογισμικών σχεδίασης και εργαλείων επεξεργασίας (Illustrator, Adobe Photoshop και Premiere)
  • Κατανόηση των απαιτήσεων των projects
  • Γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Έντονη αισθητική και φαντασία
  • Άριστη διαχείριση χρόνου και ικανότητα multitasking
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες και ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Δημιουργική σκέψη και προσοχή στη λεπτομέρεια

Παροχές

  • Δημιουργικό περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητα εξέλιξης μέσα σε ένα αναπτυσσόμενο περιβάλλον εργασίας