Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

06/07/2020

Βοηθός Λογιστή (Έδρα Θεσσαλονίκη)

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, κορυφαίας εταιρείας που δραστηριοποιείται στον τομέα των υπηρεσιών, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Περιγραφή Θέσης
• Υποβολή φορολογικών δηλώσεων
• Λογιστικές εργασίες και εγγραφές
• Εκτέλεση και έλεγχος μισθοδοσίας
• Εμπορική διαχείριση
• Συμφωνίες υπολοίπων πελατών
• Τακτικές επισκέψεις σε πελάτες

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ΤΕΙ/ ΑΕΙ Οικονομικής/ Λογιστικής Κατεύθυνσης
• Τρία (3) – πέντε (5) έτη προϋπηρεσίας σε αντίστοιχη θέση ιδανικά σε λογιστικό γραφείο
• Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
• Πολύ καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office
• Επιθυμητή η γνώση λογιστικών προγραμμάτων Epsilon Net
• Επιθυμητή η γνώση μισθοδοσίας
• Οργάνωση, συνέπεια και υπευθυνότητα
• Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Δυναμικό περιβάλλον εργασίας