Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

31/05/2018

Social media manager

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

H Media Planners, με ηγετική θέση στο χώρο του Digital Marketing στην Ελλάδα και συνεργασίες με μερικά από τα μεγαλύττερα brands της χώρας,  αναζητά για την ομάδα Digital Marketing : Social Media Manager

Αρμοδιότητες:
  • Σχεδιασμός performance marketing ενεργειών στα on line μέσα ευθύνης  (Google adwords, email, Affiliate marketing, Facebook κλπ)
  • Hands on παρακολούθηση, βελτιστοποίηση & reporting Digital Καμπανιών
  • Ανάλυση των αποτελεσμάτων κάθε ενέργειας και αξιολόγησή τους βάσει στόχων & στρατηγικής
  • Εφαρμογή του συμφωνημένου προϋπολογισμού δαπανών προβολής και διαφήμισης
  • Επίβλεψη ή Διαχείριση Social Media πελατών μας
  • Άμεση Επικοινωνία με τους συνεργάτες μας για σχεδιασμό της στρατηγικής τους

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία 1-3 έτη σε ανάλογη θέση, σε γρήγορο και ευέλικτο περιβάλλον
  • Απόφοιτος ΑΕΙ/ΤΕΙ, κατεύθυνσης Marketing, e-Commerce ή συναφούς κλάδου
  • Πιστοποιημένη εξειδικευμένη εκπαίδευση σε Digital Marketing
  • Άριστη γνώση Google AdWords, Anaytics, Facebook ads & web analytics
  • Δημιουργικότητα και καινοτόμος σκέψη
  • Οργανωτικότητα
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Όρεξη για δουλειά

Παροχές

  • Μισθός 1000€
  • Ασφάλεια
  • Δυνατότητα εξέλιξης
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον