Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/09/2022

Τεχνικός Οπτικών Ινών

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη ΓΕΡΜΑΝΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Η OPTICON NETWORKING SERVICES που εδρεύει στην Θεσσαλονίκη και ειδικεύεται στην επέκταση και εγκατάσταση δικτύων Οπτικών Ινών, αναζητά Τεχνικό Δικτύων Οπτικών Ινών με ή χωρίς προϋπηρεσία, για εργασία πλήρους απασχόλησης στην Γερμανία.

Βασικές Αρμοδιότητες θέσης:

  • Εγκατάσταση και επέκταση δικτύου οπτικών ινών, παραμετροποίηση, συντήρηση, αποκατάσταση προβλημάτων σε διαφόρους χώρους (από οικίες μέχρι μεγάλες επιχειρήσεις)
  • Μικρής κλίμακας δομικές εργασίες (εισαγωγή ινών σε κτίρια, διάνοιξη οπών)
  • Διαχείριση υλικών, μηχανών, εξοπλισμού
  • Συλλογή τεχνικών στοιχείων
  • Ανάλυση και επιμέτρηση εργασιών
  • Όλες οι εργασίες εκτελούνται σύμφωνα με τις προδιαγραφές που ορίζει ο πελάτης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Επιθυμητή γνώση Γερμανικής Γλώσσας
  • Δυνατότητα μετακίνησης
  • Άριστη ικανότητα επικοινωνίας και λειτουργίας σε ομάδα
  • Ικανότητα διαχείρισης πολλών εργασιών ταυτόχρονα και εργασία υπό σχετική πίεση
  • Οργάνωση, μεθοδικότητα, αποτελεσματική διαχείριση χρόνου και προτεραιοτήτων
  • Δίπλωμα οδήγησης. Άριστη ικανότητα επικοινωνίας και λειτουργίας σε ομάδα
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σχετική με οπτικές ίνες ή δίκτυα
  • Επιθυμητή γνώση Αγγλικής γλώσσας

Παροχές

Tι προσφέρουμε:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Κάλυψη διαμονής, διατροφής
  • Θεωρητική και πρακτική εκπαίδευση στην εγκατάσταση οπτικών ινών
  • Ευκαιρίες εξέλιξης και ανάπτυξης
  • Ευχάριστο και σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον