Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/07/2020

Υπεύθυνος αποθήκης και γραφείου κίνησης

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εμπορική εταιρία στο χώρο διανομής τροφίμων στην Θεσσαλονίκη, στα πλαίσια ανάπτυξης του κύκλου εργασιών της, ζητά να προσλάβει Υπεύθυνο Αποθήκης και Γραφείου Κίνησης.

Βασικές αρμοδιότητες :
  • Προγραμματισμός δρομολογίων των οδηγών του στόλου
  • Έλεγχος κατάστασης χώρου αποθήκης και εμπορευμάτων
  • Έλεγχος διατήρησης διαδικασιών ISO σε εγκατάσταση και εμπορεύματα
  • Έλεγχος χωροθέτησης αποθεμάτων-εμπορευμάτων
  • Ευθύνη για την ασφαλή (service, ελαστικά) και νόμιμη (ασφάλιση, τέλη κυκλοφορίας, ΚΤΕΟ κ.λπ.) λειτουργία των οχημάτων του στόλου
  • Διαχείριση των συνεργαζόμενων συνεργείων για την τακτική συντήρηση και την αποκατάσταση βλαβών των οχημάτων του στόλου
  • Ημερήσιος προγραμματισμός, καθώς και παράδοση / παραλαβή των αυτοκινήτων
  • Έλεγχος κατανάλωσης καυσίμων
  • Τήρηση αυστηρά όλων των νόμιμων διαδικασιών σχετικά με ταχογράφους / εξοπλισμό ασφάλειας, καθώς και διαδικασία ενημέρωσης βλαβών
  • Έλεγχος και προγραμματισμός συντήρησης του στόλου των οχημάτων και φορτηγών σε συνεργασία με τους υπεύθυνους δρομολογητές
  • Έλεγχος δελτίων συντήρησης και εργασιών
  • Δημιουργία αναφορών για την παρακολούθηση των συντηρήσεων
  • Διαχείριση ελαστικών
  • Διαχείριση μέσων ατομικής προστασίας
  • Διαχείριση GPS στόλου
  • Γνώσεις περονοφόρων οχημάτων και υπεύθυνος συντήρησης όλου του εξοπλισμού τον περονοφόρων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ
  • Οργανωτικές δεξιότητες
  • Συνέπεια και επαγγελματισμός
  • Γνώση χειρισμού Η/Υ, MS Office και ERP
  • Ελάχιστη προϋπηρεσία 2 χρόνων σε αντίστοιχη θέση
  • Εργατικότητα, υψηλή απόδοση υπό πίεση
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Οργανωτικές δεξιότητες - ομαδικό πνεύμα
  • Ανεπτυγμένα soft skills για την αποτελεσματική διαχείριση ομάδας
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Επιθυμητά Προσόντα :

  • Κάτοχος μεταφορικού μέσου

Παροχές

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Πλήρης ασφάλιση
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας