Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/5/2021

Μηχανικός ως μελετητής / σχεδιαστής CAD/ΒΙΜ, Η/Μ κτιριακών εγκαταστάσεων

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Περιγραφή

Περιγραφή Θέσης
Εάν διαθέτετε εμπειρία στις ηλεκτρομηχανολογικές εγκαταστάσεις κτιρίων και σας ενδιαφέρει η μετατροπή καινοτόμων ιδεών σε μελέτη και σχεδιασμό βασισμένα στην μεθοδολογία της μοντελοποίησης (ΒΙΜ) με την βοήθεια σύγχρονων ψηφιακών εργαλείων, αντιλαμβάνεστε τεχνικούς συσχετισμούς μεταξύ Η/Μ εγκαταστάσεων και επιθυμείτε την διαδραστική συνεργασία μεταξύ συναδέλφων διαφορετικών ειδικοτήτων, τότε γίνετε μέλος της 10μελους ομάδας μας στην Θεσσαλονίκη.

Ως μελετητής και ειδικός σε Η/Μ συστήματα κτιρίων όπως θέρμανσης, κλιματισμού, ύδρευσης, αποχέτευσης και ηλεκτρολογικά, αποτελείται πολύτιμη μονάδα για την ομάδα μας στην υλοποίηση των έργων μας σε διεθνή κλίμακα.

Αρμοδιότητες:

  • Σχεδίαση κτιριακών Η/Μ εγκαταστάσεων
  • Εφαρμογή μεθόδων BIM με βάσει προτύπων, κατευθυντήριων γραμμών και εργαλείων για τον τομέα των Η/Μ εγκαταστάσεων
  • Υπολογισμός, διαστασιολόγηση και σχεδιασμός Η/Μ εγκαταστάσεων
  • Διεκπεραίωση έργων με ιδιαίτερο τεχνολογικό ενδιαφέρον σε συνεργασία με έμπειρους μηχανικούς

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος πανεπιστημιακής ή τεχνολογικής εκπαίδευσης (ΑΕΙ – ΤΕΙ / μηχανολόγος ή ηλεκτρολόγος μηχανικός) με εξειδίκευση στις Η/Μ εγκαταστάσεις κτιρίων
  • Γνώσεις σε σχεδιασμό Η/Μ εγκαταστάσεων βασισμένες στην μεθοδολογία της μοντελοποίησης CAD (2D / 3D)
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών στην μελέτη και σχεδίαση Η/Μ εγκαταστάσεων
  • Δομημένος, αξιόπιστος και ομαδικός τρόπος εργασίας
  • Επιθυμητή η γνώση εργαλείων BIM Koordinaton (π.χ. Revizto) καθώς και η γνώση σχεδιαστικών πακέτων όπως MicroStation/TriCAD, Revit κλπ.
  • Επιθυμητή η πολύ καλή γνώση της γερμανικής γλώσσας

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ενδιαφέροντα και ποικίλα καθήκοντα που σχετίζονται με τον σχεδιασμό καινοτόμων κτιριακών συστημάτων με στόχο την βιωσιμότητα κτιρίων
  • Ένα εργασιακό περιβάλλον που δέχεται και προωθεί πρωτοβουλίες, καινοτόμες ιδέες και βιώσιμες προσεγγίσεις
  • Η ευκαιρία να αναλάβουμε την ευθύνη από την αρχή - αληθινή στο σύνθημά μας "επιτρέπεται να κάνουμε"
  • Ελκυστικά μονοπάτια σταδιοδρομίας σε μια εταιρεία που διαχειρίζεται εταιρική σχέση με επίπεδες ιεραρχίες