Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/09/2021

Υπεύθυνος Πωλήσεων / Sales Manager

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

H City Engineering δραστηριοποιείται στον κλάδο των υπηρεσιών μηχανικού (αδειοδοτήσεις-ανακαινίσεις) των μελετών και των κατασκευών, με ένα ευρύ πελατολόγιο που μας σέβεται και μας τιμά με την συνεχή επιλογή του ως επαγγελματίες, το γραφείο είναι σήμερα επανδρωμένο από μηχανικούς με υπερδεκαετή πλέον εμπειρία σε όλο το φάσμα των υπηρεσιών Μηχανικού και διαχείρισης ακινήτων (κοινόχρηστα + βραχυχρόνιες μισθώσεις).

Η ομάδα μας ενισχύετε από επιστήμονες, επαγγελματίες του χώρου, με ειδικότητες: Πολιτικών Μηχανικών, Αρχιτεκτόνων, Μηχανολόγων και Ηλεκ/γων Μηχανικών, Τοπογράφων, Δασολόγων και Διακοσμητών. Είμαστε εξοπλισμένοι με τα πλέον σύγχρονα μελετητικά εργαλεία και εξοπλισμό τοπογραφίας και αποτυπώσεων, έτοιμοι να ανταπεξέλθουμε σε κάθε μελετητική ή κατασκευαστική απαίτηση.

Το γραφείο μας έχει εκδώσει πλήθος Οικοδομικών Αδειών, που αφορούν σε Κατοικίες, Ενοικιαζόμενα Δωμάτια, Βιομηχανικά αλλά και Ειδικά κτήρια. Έχουμε ολοκληρώσει Κατασκευές μεταλλικών και συμβατικών κτηρίων, με σημαίνουσα εμπειρία στην ανακατασκευή παλαιών πέτρινων κατασκευών.

Το κεντρικό μας γραφείο βρίσκεται στο κέντρο της Αθήνας και το υποκατάστημα μας στη Σαντορίνη.

Αναζητούμε Υπεύθυνο Πωλήσεων / Sales Manager για το γραφείο μας στην Αθήνα.

Αρμοδιότητες :

  • Συμμετέχει ενεργά στο σχεδιασμό της εμπορικής πολιτικής της εταιρείας με στόχο την άνοδο των πωλήσεων, των κερδών και την αύξηση του μεριδίου αγοράς.
  • Σχεδιάζει και εφαρμόζει τη στρατηγική των πωλήσεων της εταιρείας για την επίτευξη του στόχου και επέκταση της πελατειακής βάσης.
  • Παρακολουθεί τον ανταγωνισμό και αξιολογεί τις τάσεις της αγοράς.

Είδος Εργασίας: Πλήρης απασχόληση, Ελεύθερος επαγγελματίας, Μόνιμος

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση.
  • Πτυχίο Μηχανικού (προνομιούχος) ή Διοίκησης Επιχειρήσεων ή Οικονομικών.
  • Γνώση της αγγλικής γλώσσας.
  • Ικανότητες διαπραγμάτευσης, ανάλυσης και οργάνωσης.
  • Ηγεσία, στρατηγική σκέψη, εμπορική αντίληψη.
  • Δεξιότητες επίλυσης προβλημάτων και ανάληψης πρωτοβουλιών.
  • Γνώση χειρισμού Η/Υ Ευχέρεια στην επικοινωνία, προσαρμοστικότητα, ομαδικό πνεύμα εργασίας.