Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/7/2021

Μηχανικό Διασφάλισης Ποιότητας

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΜΑΓΟΥΛΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ManpowerGroup Greece, για λογαριασμό πελάτη της, Ελληνικής εταιρίας με ηγετική θέση στην επεξεργασία και διανομή χάλυβα και λευκοσιδήρου, στην Ελλάδα και στο εξωτερικό, αναζητά

Αρμοδιότητες:
  • Συντονισμός εσωτερικών ελέγχων ποιότητας
  • Ανάπτυξη διαδικασιών εντοπισμού και αναφοράς προβλημάτων ποιότητας
  • Διασφάλιση της αξιοπιστίας και της σταθερότητας της παραγωγής με τον έλεγχο διαδικασιών και τελικού προϊόντος
  • Διασφάλιση ικανοποίησης των απαιτήσεων των πελατών
  • Εντοπισμός δυσλειτουργιών και την διασφάλιση άμεσης αντιμετώπισης
  • Προληπτικές λύσεις με την συλλογή και ανάλυση δεδομένων ποιότητας
  • Επανεξέταση πρότυπων και πολιτικών
  • Τήρηση αρχείου με αναφορές ποιότητας, στατιστικές αξιολογήσεις και τα απαραίτητα συνοδευτικά έγγραφα
  • Διασφάλιση τήρησης όλων των νομικών προτύπων
  • Εκπροσώπηση της εταιρίας προς εξωτερικούς συμβούλους διασφάλισης ποιότητας κατά τις επιθεωρήσεις στις εγκαταστάσεις
  • Καθήκοντα αναπλήρωσης στελεχών της Παραγωγής ή της Αποθήκης σχετικά με τον προγραμματισμό και διαχείριση πόρων και τη διεκπεραίωση project

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα Προσόντα:
  • Απόφοιτος Πολυτεχνικής Σχολής ή αντίστοιχου ΤΕΙ
  • Γνώση των μεθοδολογιών διασφάλισης ποιότητας και προτύπων
  • Γνώση ανάλυσης δεδομένων και στατιστικών μεθόδων
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση MS Office
  • Οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ομαδικότητα και συνεργατικότητα
  • Προσοχή στην λεπτομέρεια και προσανατολισμός στο αποτέλεσμα

Παροχές

Προσφέρονται:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εκπαίδευση και δυνατότητες εξέλιξης σε σταθερό εργασιακό περιβάλλον