Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/05/2020

Digital Graphic Designer

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΛΑΓΚΑΔΑΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Εταιρεία Βιομηχανικού Εξοπλισμού, με ηγετική θέση στην ελληνική αγορά, έντονο εξαγωγικό προσανατολισμό και έδρα στον Λαγκαδά Θεσσαλονίκης, ζητά να προσλάβει Digital Graphic Designer για την στελέχωση του τμήματος Marketing.

Τύπος απασχόλησης: Πλήρης

Καθήκοντα – Αρμοδιότητες

  • Διαχείριση Social Media
  • Ενημέρωση & Διαχείριση εταιρικής ιστοσελίδας
  • Γραφιστικές Εφαρμογές Branding
  • Δημιουργία Παρουσιάσεων Branding
  • Δημιουργία και υλοποίηση ενεργειών Digital Marketing
  • Διαχείριση και Έλεγχος Εκτυπωτικών Εργασιών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχία Γραφιστικών Τεχνών & Digital Marketing
  • Πολύ καλή γνώση Web Design & Digital Marketing (Social Media Management, Google Ads, SEO, Content Marketing)
  • Καλή γνώση σχεδιαστικών προγραμμάτων (Adobe Illustrator, Photoshop, Premiere)
  • Καλή γνώση CMS (Joomla / Wordpress)
  • Πολύ καλή γνώση εφαρμογών MS Office Power Point
  • 3 έτη σχετική ελάχιστη προϋπηρεσία σε οργανωμένο εργασιακό περιβάλλον
  • Δημιουργικότητα και οργανωτικές ικανότητες

Παροχές

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές & Ασφάλιση
  • Επαγγελματικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
*Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι, όπως αποστείλουν πλήρες βιογραφικό τους σημείωμα με το Portfolio των εργασιών.