Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

08/11/2016

ΠΩΛΗΤΗΣ Β2Β

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρία με ηγετική εταιρία στο εμπόριο τροφίμων & έμφαση στο εμπόριο ζάχαρης, επιθυμεί να προσλάβει έμπειρο Πωλητή Β2Β στην έδρα της στη Θεσσαλονίκη.

Αρμοδιότητες

Η θέση αφορά στην προώθηση και ανάπτυξη των πωλήσεων της εταιρείας και ειδικότερα

- Πώληση των προϊόντων σε Key Account πελάτες (retail, χονδρεμπόρους, βιομηχανίες)

- Συντήρηση και στοχευμένη επέκταση του πελατολογίου βάσει της εμπορικής πολιτικής της εταιρίας

- Επικοινωνία και συχνές επισκέψεις σε πελάτες για την προώθηση των προϊόντων της εταιρίας

Αναζητούμε συνεργάτες με επαγγελματισμό, όρεξη για εργασία, εμπειρία και πελατοκεντρική προσέγγιση στις πωλήσεις, ώστε να συμβάλλουν στην ανάπτυξη της εταιρίας μας.

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι, όπως αποστείλουν πλήρες Βιογραφικό Σημείωμα.

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση τους, θα επικοινωνήσουμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση, για να οριστεί συνάντηση προς διενέργεια συνέντευξης.

Απαραίτητα Προσόντα

Προσόντα

- Επαγγελματική εμπειρία άνω των 5 ετών σε θέση πωλήσεων στον κλάδο των τροφίμων

- Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ

- Πολύ καλή γνώση MS Office

- Γνώση της Αγγλικής Γλώσσας

- Δυνατότητα ταξιδιών

- Ευχέρεια λόγου και ικανότητα επικοινωνίας και διαπραγμάτευσης

- Αναλυτική σκέψη, ανάληψη πρωτοβουλιών, εστίαση στο αποτέλεσμα

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει

- Ιδιαίτερα ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών βάσει προϋπηρεσίας και προσόντων

- Εταιρικό αυτοκίνητο, laptop, κινητό τηλέφωνο

- Δυνατότητες εξέλιξης σε μια δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρία