Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/2/2019

Στέλεχος Πωλήσεων Β2Β (Λογισμικό οnline παραγγελιοληψίας)

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Καταξιωμένη εταιρεία πληροφορικής και νέων τεχνολογιών, με μεγάλη εμπειρία στην ανάπτυξη λογισμικού για σημαντικές ελληνικές και πολυεθνικές εμπορικές και διαφημιστικές επιχειρήσεις, αναζητά Στέλεχος Πωλήσεων για την πώληση σύγχρονου συστήματος online παραγγελιοληψίας και διαχείρισης επιχειρήσεων εστίασης.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Καθήκοντα θέσης:

  • Αναζήτηση δυνητικών πελατών στον ευρύτερο κλάδο φαγητού και καφέ
  • Πραγματοποίηση προωθητικών παρουσιάσεων σε δυνητικούς πελάτες
  • Συνεχής ανάπτυξη και διαχείριση πελατολογίου
  • Συνεχής τηλεφωνική και προσωπική υποστήριξη και εξυπηρέτηση πελατών
  • Καθημερινή ενημέρωση του συστήματος CRM της εταιρείας για την περιγραφή των επαφών πωλήσεων
  • Καθημερινή συνεργασία με τον τομέα development και τεχνικής υποστήριξης
  • Αδιάκοπη έρευνα των συνθηκών και τάσεων της αγοράς, του ανταγωνισμού και των αναγκών των πελατών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Γνώση τη διαδικασίας προσωπικών πωλήσεων
  • Επιμονή στην επίτευξη στόχων
  • Πέντε τουλάχιστον χρόνια εμπειρία στον κλάδο πωλήσεων
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ, internet, κινητού τηλεφώνου
  • Κατοχή μεταφορικού μέσου
  • Επιθυμητή σχετική προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση εταιρείας πληροφορικής
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις, για τους άνδρες υποψήφιους

Παροχές

  • Σταθερό μισθό, ασφάλιση και bonus παραγωγικότητας
  • Κάλυψη εξόδων κίνησης και επικοινωνίας
  • Συνεχή επιμόρφωση και εξέλιξη σε ένα σταθερά αναπτυσσόμενο υγιές περιβάλλον