ΟΛΕΣ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

Προγραμματιστής 5αξονικού CNC

Κατηγορία: Μηχανικοί - Τεχνικοί - Επιστήμες
Απασχόληση: Πλήρης
Πόλη: ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Περιοχή: ΒΟΡΕΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ
Ελάχιστο Απαραίτητο Επίπεδο Σπουδών: Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ManpowerGroup Greece, για λογαριασμό πελάτη της, Ελληνική κατασκευαστική εταιρία με εξειδίκευση στις ειδικές ξύλινες κατασκευές στην Ελλάδα και το εξωτερικό με έδρα στα Βόρεια προάστια αναζητά

Προγραμματιστή 5αξονικού CNC

Αρμοδιότητες

  • Ανάγνωση τεχνικών σχεδίων και μετατροπή τους σε σχεδιαστικά μοντέλα
  • Εισαγωγή των σχεδίων στο πρόγραμμα της εργαλειομηχανής
  • Προγραμματισμός και ρύθμιση της εργαλειομηχανής με τις κατάλληλες παραμέτρους κοπής
  • Στενή συνεργασία με τους χειριστές των CNC
  • Συνεργασία με το τεχνικό τμήμα για ποιοτικό έλεγχο του τελικού προϊόντος
  • Φροντίδα και συντήρηση της εργαλειομηχανής

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχιούχος (ΑΕΙ/ΤΕΙ) με ειδικότητα Μηχανικού, Βιομηχανικού Σχεδιασμού ή σχετικής με το αντικείμενο ειδικότητας
  • Εμπειρία προγραμματισμού CNC (Εμπειρία σε 5αξονικό CNC θα εκτιμηθεί θετικά).
  • Γνώση προγράμματος CAM (WOODWOP HOMAG, ALPHA CAM)
  • Εμπειρία στο σχεδιασμό ξύλινων κατασκευών θα συνεκτιμηθεί
  • Γνώση Αγγλικών

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Σταθερό ωράριο εργασίας
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας και εκπαίδευσης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας;
Πατήστε "Αποστολή Βιογραφικού" και θα μεταφερθείτε στη Σελίδα της εταιρείας.