Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

7/5/2021

Push Planner

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ALUMIL, ένας από τους μεγαλύτερους και πιο προηγμένους τεχνολογικά βιομηχανικούς ομίλους στον τομέα της έρευνας, ανάπτυξης και παραγωγής αρχιτεκτονικών συστημάτων αλουμινίου στην Ευρώπη, επιθυμεί να καλύψει την παρακάτω θέση:

Push Planner (2021/23)

Ο/Η Push Planner είναι ενεργό μέλος της ομάδας της Διεύθυνσης Corporate Operations, με έδρα την Ευκαρπία Θεσσαλονίκης. Η θέση αναφέρεται στον International Supply Chain Director και έχει ως σκοπό ο Push Planner να λειτουργεί ως συνδετικός κρίκος μεταξύ της θυγατρικής του ομίλου Alutrade και της μητρικής για θέματα που αφορούν την αναπλήρωση των αποθεμάτων (εξαρτημάτων & προφίλ) στα καταστήματα της Alutrade.

Κύρια καθήκοντα:

  • Προγραμματίζει τα αποθέματα των καταστημάτων της Alutrade.
  • Αποστέλλει τις παραγγελίες πελατών για τα καταστήματα της Alutrade.
  • Εξυπηρετεί και ενημερώνει για το χρόνο παράδοσης των εντολών αγοράς στα καταστήματα.
  • Συντηρεί το σύστημα μηνιαίως σε ότι αφορά υπόλοιπα εντολών αγοράς και ανεκτέλεστων παραγγελιών πώλησης.
  • Διενεργεί υπολογισμό και ανάλυση αποθεμάτων της αποθήκης στο Κιλκίς βάση μοντέλων ζήτησης.
  • Παρακολουθεί αναλυτικά το απόθεμα και γνωστοποιεί στην αποθήκη τις διορθώσεις που απαιτούνται.

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου/-ας:
  • Πτυχίο Πολυτεχνικής σχολής ή σχολών Οικονομικής Κατεύθυνσης ή σχετικό με τη Διαχείριση Εφοδιαστικής Αλυσίδας
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία 1-3 ετών σε σχετική θέση
  • Άριστη γνώση αγγλικής γλώσσας ή/και άλλης ξένης γλώσσας
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ και MS Office
  • Εξοικείωση με τη χρήση συστημάτων ERP, WMS
  • Οργανωτικότητα, συνέπεια, εχεμύθεια

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:
  • Σταθερές αποδοχές σύμφωνα με τη βαρύτητα της θέσης και την αξιολόγηση επιλογής
  • Μεταβλητές αποδοχές σύμφωνα με το Σύστημα Διοίκησης Απόδοσης
  • Ιδιωτική ομαδική ασφάλιση
  • Συνεχή υποστήριξη και εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας

Μπορείτε να ολοκληρώσετε την αίτησή σας αποστέλλοντας το βιογραφικό σας, αναφέροντας τον τίτλο της θέσης και τον κωδικό.