Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

7/2/2020

Financial Controller

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η Novatron Security Distribution ΑΕ με έδρα το Νέο Ηράκλειο Αττικής, ενδιαφέρεται να προσλάβει ένα δυναμικό στέλεχος για τη θέση του Financial Controller.

Περιγραφή Θέσης
Η θέση αναφέρεται στο Διευθύνοντα Σύμβουλο, εποπτεύει το λογιστήριο και ενισχύεται από εξωτερικό σύμβουλο λογιστή/φοροτεχνικό. Συνεργάζεται με εξωτερικούς συμβούλους για θέματα ανάπτυξης αναφορών και διαδικασιών.

Βασικές Αρμοδιότητες
• Εποπτεία του λογιστηρίου
• Κατάρτιση και παρακολούθηση εκτέλεσης του προϋπολογισμού της εταιρείας
• Σύνταξη αφοράς ταμειακών ροών και μηνιαίων P&L της εταιρείας
• Σύνταξη διοικητικών αναφορών (Management Reporting)
• Παρακολούθηση των εταιρικών KPIs
• Προτάσεις αναβάθμισης του υφιστάμενου του ERP
• Εποπτεία τήρησης και βελτίωσης των εταιρικών διαδικασιών
• Στενή συνεργασία με τη διοίκηση της εταιρείας και παραγωγή έκτακτων αναφορών

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ΑΕΙ οικονομικής κατεύθυνσης. Μεταπτυχιακός τίτλος στα Χρηματοοικονομικά ή/και τη Λογιστική θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
• Εμπειρία τουλάχιστον 6 ετών σε οργανωμένο λογιστήριο (χωρίς έμφαση σε φορολογικά, εργατικά, ασφαλιστικά)
• Προϋπηρεσία σε ελεγκτική εταιρεία θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα
• Εμπειρία σε περιβάλλον ERP
• Γνώση Διοικητικών Αναφορών και Ελέγχου
• Άριστη γνώση εφαρμογών MS Office (ιδιαίτερα στο Excel)
• Πολύ καλή γνώση Αγγλικών (γραπτά και προφορικά)
• Αναλυτική σκέψη και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων

Παροχές

H Novatron Security Distribution ΑΕ είναι μία από τις ισχυρότερες εισαγωγικές εταιρείες χονδρικής πώλησης Συστημάτων Ασφαλείας της ελληνικής αγοράς.

Η εταιρεία είναι δυναμικά αναπτυσσόμενη, παρέχει εξαιρετικές συνθήκες εργασίας, διαρκή εκπαίδευση, προοπτικές εξέλιξης και ανταγωνιστικές αποδοχές.