Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

08/02/2023

Διαγνώστης - Ηλεκτρολόγος Αυτοκινήτων

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η εταιρεία ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΕ δραστηριοποιείται στις πωλήσεις, συντηρήσεις και επισκευές αυτοκινήτων στη Θεσσαλονίκη και Λάρισα. Εδώ και 20 έτη, όραμά μας παραμένει να επιτυγχάνουμε σταθερή, μακροχρόνια ανάπτυξη επενδύοντας στην εκπαίδευση των ανθρώπων μας και παρέχοντας προϊόντα και υπηρεσίες ανώτερης ποιότητας.

Προσανατολισμένοι στην άρτια εξυπηρέτηση, στη διαρκή εκπαίδευση και στην καινοτομία, οραματιζόμαστε να δημιουργούμε διαρκώς αξία στον άνθρωπο και την κοινωνία βελτιώνοντας τη μετακίνηση με τεχνολογικά σύγχρονα, ασφαλή, φιλικά προς το περιβάλλον αυτοκίνητα.

Για το τεχνικό τμήμα του καταστήματος μας στο 16ο χλμ Θεσσαλονίκης – Μουδανιών (BMW-MINI, VOLVO), αναζητούμε:

Διαγνώστη - Ηλεκτρολόγο Αυτοκινήτων

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Διαγνωστικός έλεγχος και έλεγχος λοιπών συστημάτων οχημάτων
  • Έλεγχος βιβλιογραφίας και τεχνικών ενεργειών
  • Επιδιόρθωση ηλεκτρολογικών βλαβών
  • Επικοινωνία και δημιουργία τεχνικών αναφορών
  • Καθοδήγηση τεχνιτών βάση της διάγνωσης
  • Τήρηση απαιτήσεων υγιεινής και ασφάλειας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Μηχανοτρονικού ή Ηλεκτρολόγου Αυτοκινήτων
  • Εμπειρία στην διάγνωση βλαβών και επίλυση τεχνικών προβλημάτων
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών και χειρισμού υπολογιστή

  • Επιθυμητή Άδεια Ασκήσεως Επαγγέλματος

Παροχές

  • Ευχάριστο, σύγχρονο και προσεγμένο περιβάλλον εργασίας
  • Πιστοποίηση της μάρκας
  • Διαρκής ανάπτυξη και εκπαίδευση
  • Δυνατότητες εξέλιξης
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Bonus επίτευξης στόχων
  • Οκτάωρη και πενθήμερη απασχόληση