Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/01/2023

Χειριστής μηχανών παραγωγής - Υπεύθυνος βάρδιας βιομηχανίας

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη ΚΗΦΙΣΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η PAL, βιομηχανία με εξαγωγές σε περισσότερες από 30 χώρες και με δεσπόζουσα θέση στην Ελληνική αγορά στον τομέα της συσκευασίας τροφίμων, με εξοπλισμό τελευταίας τεχνολογίας και κορυφαίες πιστοποιήσεις αναζητά νέους συνεργάτες για το τμήμα παραγωγής, καθώς αναπτύσσεται δυναμικά και επενδύει στην αύξηση της παραγωγής και κατ’ επέκταση, του έμψυχου δυναμικού της. Εάν σας ενδιαφέρει μια καριέρα στη βιομηχανία, στείλτε μας το βιογραφικό σας, καθώς αναζητούμε νέους χειριστές μηχανών παραγωγής και υπεύθυνους βάρδιας.

Ανάλογη προϋπηρεσία στον τομέα της βιομηχανίας δεν αποτελεί απαραίτητη προϋπόθεση για τη θέση, αφού αναλαμβάνουμε την πλήρη κατάρτιση των εργαζομένων με το απαραίτητο πρόγραμμα εκπαίδευσης (διάρκειας 2 μηνών). Η συνολική λειτουργία της παραγωγής είναι πιστοποιημένη (BRC, SAP, ISO9001, ψηφιακές εφαρμογές ιχνηλασιμότητας, διακίνησης κ.α).

Περιγραφή θέσης

  • Διασφάλιση της συνεχούς λειτουργίας του εξοπλισμού τηρώντας τα πρότυπα λειτουργίας με σκοπό την επίτευξη των στόχων παραγωγής (Ασφάλεια , Ποιότητα & Παραγωγικότητα).
  • Διεξαγωγή δειγματοληπτικών ελέγχων με σκοπό τον εντοπισμό ποιοτικών προβλημάτων.
  • Διενέργεια εκκίνησης & παύσης μηχανών/διαδικασιών.
  • Διενέργεια ελέγχων για την ορθότητα του κωδικού προϊόντος.
  • Εφαρμογή κανόνων σχετικά με την Ποιότητα, Υγιεινή και Ασφάλεια.
  • Συμμετοχή στη διατήρηση βέλτιστης κατάστασης του εξοπλισμού και συμβάλλει στη συνεχή βελτίωση του επιπέδου ποιότητας, ευταξίας και καθαριότητας.
  • Επιδιόρθωση ή καταγραφή βλαβών και αυτόνομη συντήρηση της μηχανής.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τεχνικές γνώσεις – Πτυχίο τεχνικής σχολής θα εκτιμηθεί
  • Ικανότητα εργασίας σε συνεχείς εναλλασσόμενες βάρδιες – 24ωρη λειτουργία εργοστασίου (06:00-14:00, 14:00-22:00, 22:00-06:00).
  • Σχετική προϋπηρεσία σε βιομηχανία θα εκτιμηθεί
  • Γνώσεις χειρισμού Η/Υ
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Πλήρης και μόνιμη απασχόληση
  • Χρήση αγγλικής γλώσσας σε γραπτό και προφορικό επίπεδο (Δεν απαιτείται πτυχίο)

Παροχές

  • Εργασία σε σύγχρονο περιβάλλον με άριστο τεχνολογικό και μηχανολογικό εξοπλισμό
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Προοπτικές εκμάθησης νέων δεξιοτήτων σε δυναμικό περιβάλλον
  • Απασχόληση αορίστου χρόνου