Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/10/2020

Υπάλληλος Γραφείου

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Από κορυφαία εταιρία παραγωγής και προμήθειας ηλεκτρικής ενέργειας και φυσικού αερίου, ζητείτε υπάλληλος για το φυσικό κατάστημά της στην Ανατολική Θεσσαλονίκη για οκτάωρη πενθήμερη εργασία (πρωί ή απόγευμα, εναλλάξ) .

Περιγραφή θέσης εργασίας:
  • Αποτελεσματική διαχείριση των αιτημάτων των εταιρικών αλλά και δυνητικών πελατών εντός φυσικού καταστήματος.
  • Ανάπτυξη πελατολογίου είτε μέσω τηλεφωνικών κλήσεων και παρουσίασης των υπηρεσιών της εταιρίας , είτε μέσω προγραμματισμού συναντήσεων
  • Επίτευξη πωλήσεων των υπηρεσιών της εταιρίας
  • Ικανότητα αναλυτικής και αποτελεσματικής παρουσίασης των πλεονεκτημάτων των υπηρεσιών.
  • Οκτάωρη πενθήμερη εργασία πρωί ή απόγευμα.
  • Ανάλυση των αναγκών του πελάτη προκειμένου να του παρουσιάσει τις καταλληλότερες γι' αυτόν λύσεις
  • Αναφορά και συνεχής επικοινωνία με την εταιρία για τη βέλτιστη εξυπηρέτηση του δυνητικού και του υπάρχοντος πελατολογίου
  • Συμμετοχή σε δράσεις, εκδηλώσεις και παρουσιάσεις της εταιρείας με σκοπό την ενίσχυση της παρουσίας της στην αγορά

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου:
  • Προηγούμενη εργασιακή εμπειρία σε θέση πωλήσεων εναλλακτικών παρόχων ενέργειας θα θεωρηθεί ανταγωνιστικό πλεονέκτημα
  • Προφίλ με προϋπηρεσία στις πωλήσεις, εξοικειωμένο να ανταποκρίνεται σε στόχους.
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες και διάθεση για ανάπτυξη.
  • Εστίαση στην επίτευξη των στόχων, αντίληψη, εφευρετικότητα και προσανατολισμός στο αποτέλεσμα
Απαραίτητα Προσόντα:
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία στις πωλήσεις τουλάχιστον για δύο έτη. Προηγούμενη εργασιακή εμπειρία σε θέση πωλήσεων εναλλακτικών παρόχων ενέργειας θα θεωρηθεί ανταγωνιστικό πλεονέκτημα
  • Προφίλ με προϋπηρεσία στις πωλήσεις, εξοικειωμένο να ανταποκρίνεται σε στόχους
  • Επικοινωνιακές ικανότητες
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ (περιβάλλον Windows , Office , ERP)
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Ικανότητες οργάνωσης και αποτελεσματικής διαχείρισης των πελατών
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες καθώς και άνεση στην τηλεφωνική επικοινωνία
  • Ομαδικό πνεύμα

Παροχές

  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών (σταθερός μισθός, ασφάλιση, BONUS)
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Σύγχρονος και ευχάριστος χώρος εργασίας.
  • Προοπτικές ανάπτυξης καριέρας
  • Διαρκές πρόγραμμα εκπαίδευσης