Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/3/2019

Πρακτικός Μηχανικός (Σίνδος)

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Μεγάλη βιομηχανία τροφίμων με έδρα στη ΒΙ.ΠΕ.Θ. Σίνδου επιθυμεί να στελεχώσει τη θέση του Πρακτικού Μηχανικού.

Αρμοδιότητες:

  • Προγραμματισμός προληπτικών συντηρήσεων γραμμών παραγωγής.
  • Έλεγχος απόδοσης / ποιότητας παραγωγικών γραμμών και βελτιστοποίηση
  • Αντιμετώπιση βλαβών
  • Σχεδιασμός και υλοποίηση κατασκευών εξειδικευμένων μηχανημάτων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος τεχνικής σχολής ΤΕΣ, ΤΕΛ, ΕΠΑΛ, ΟΑΕΔ, ΙΕΚ. – μηχανολογικού τομέα με ειδίκευση στην κατεργασία μετάλλων (μηχανουργικά), ηλεκτροσυγκολλήσεων MIG, TIG, μοντάζ.
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση & γνώση του αντικειμένου.
  • Γνώση και εμπειρία στη μετατροπή, βελτίωση και συντήρηση μηχανημάτων.
  • Εμπειρία και γνώσεις υδραυλικών κυκλωμάτων νερού, λαδιού και πεπιεσμένου αέρα (air compressor) θα εκτιμηθεί επιπρόσθετα.

Προφίλ υποψηφίου

  • Ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης και επίλυσης σύνθετων θεμάτων
  • Μεθοδικότητα, συνέπεια, ακρίβεια
  • Επαγγελματική συμπεριφορά, ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Υπευθυνότητα, προσανατολισμός στην επίτευξη στόχων

Παροχές

  • Πλήρως εξοπλισμένη θέση εργασίας
  • Δυνατότητα ανάπτυξης & εξέλιξης
  • Σύγχρονο & δυναμικό εργασιακό περιβάλλον
  • Συνεχής εκπαίδευση