Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/1/2021

Yπεύθυνος Logistics με ικανότητες υποστήριξης εργασιών γραφείου/λογιστηρίου

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΚΑΤΕΡΙΝΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η εταιρία μας που δραστηριοποιείται στο χώρο της συσκευασίας και εμπορίας φρούτων στην περιοχή της Κατερίνης αναζητά υπεύθυνο Logistics με ικανότητες υποστήριξης εργασιών γραφείου/λογιστηρίου.

Αρμοδιότητες

  • Συντονισμός και παρακολούθηση των λειτουργιών Logistics
  • Συντονισμός μεταφορέων για τη διασφάλιση της έγκαιρης και σωστής διακίνησης εμπορευμάτων
  • Παροχή αναλύσεων κόστους μεταφοράς, παραγγελιών και οι διαδικασιών παράδοσης
  • Επικοινωνία και διαπραγμάτευση με 3PL και με τα υπόλοιπα τμήματα ομίλου για την επίτευξη της βιωσιμότητας και τη βελτίωση της αποδοτικότητας της αλυσίδας εφοδιασμού
  • Συντονισμός με το οικονομικό τμήμα για τον καθορισμό ενεργειών για τη βελτιστοποίηση των υπηρεσιών, τη μεγιστοποίηση της αποδοτικότητας της αλυσίδας εφοδιασμού και την ελαχιστοποίηση του κόστους λειτουργίας
  • Παρακολούθηση των διαδικασιών εξαγωγής προϊόντων, για τη διασφάλιση και τη συμμόρφωση με τις κανονιστικές ή νομικές απαιτήσεις
  • Υποστηρικτικές εργασίες οργάνωσης γραφείου/λογιστηρίου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Αποδεδειγμένη εμπειρία ως υπεύθυνος logistics
  • Εμπειρία ως υπάλληλος γραφείου/βοηθός λογιστή θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν
  • Πτυχίο ΑΕΙ Διοίκησης Επιχειρήσεων/Οικονομικών ή άλλο συναφές αντικείμενο κατά προτίμηση στον τομέα των Logistics
  • Άριστη γνώση Αγγλικών, η γνώση Ιταλικών θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν
  • Άριστη γνώση υπολογιστών (Ms Office)
  • Ικανότητες επικοινωνίας, οργάνωσης, συντονισμού και ομαδικό πνεύμα

Παροχές

  • Σταθερό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχής εκπαίδευση, ευκαιρίες εξέλιξης και ανάπτυξης
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον