Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/2/2020

Networking Engineer

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρεία Πληροφορικής στη Θεσσαλονίκη, αναζητεί Networking Engineer.

Αρμοδιότητες:

  • Εργάζεστε στον τομέα IT Infrastructure Management.
  • Διαχειρίζεστε και σχεδιάζετε δίκτυα (LAN, WAN, WLAN,) και βελτιστοποιείτε διαδικασίες και πολιτικές.
  • Ασχολείστε με την επίλυση προβλημάτων (problem solving, troubleshooting).

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο (ΑΤΕΙ / ΑΕΙ) Πληροφορικής και κάτοχος πιστοποίησης CCNA
  • Τουλάχιστον 1 έτους προϋπηρεσία ως Networking Engineer, με γνώσεις Routing - Switching
  • Eμπειρία σε Cisco VOIP (CME - CUCM - Gateways)
  • Γνώση Storage και Virtualization
  • Θα εκτιμηθούν γνώσεις: Windows Active Directory - Microsoft 365 Services

Παροχές

  • Σύγχρονο και οργανωμένο περιβάλλον με αξιόλογες δυνατότητες εξέλιξης
  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών