Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/06/2020

Επιθεωρητής Πωλήσεων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εάν επιθυμείς να εργασθείς σε μία από τις κορυφαίες εταιρείες στον κλάδο των αγροτικών μηχανημάτων και να κάνεις τη διαφορά στο χώρο των πωλήσεων, τότε αυτή η θέση είναι για σένα!

Αρμοδιότητες:

Τα καθήκοντα της θέσης του Επιθεωρητή πωλήσεων είναι:

  • Επίτευξη των μηνιαίων και ετήσιων στόχων
  • Εφαρμογή όλων των εμπορικών δραστηριοτήτων και την πρόταση καινοτόμων δράσεων και ιδεών.
  • Αποτελεσματική διαχείριση του δικτύου και των εμπόρων λιανικής πώλησης μέσω συνεχούς υποστήριξης και παροχής συμβουλών
  • Διασφάλιση της διαθεσιμότητας του εμπορικού σήματος (διανομή και αποθέματα) μέσω των αντίστοιχων πελατών και εμπόρων λιανικής μέσω τακτικών επισκέψεων
  • Δημιουργία και διατήρηση εξαιρετικών σχέσεων με τους πελάτες

Απαραίτητα Προσόντα

Ο ιδανικός υποψήφιος για τη θέση του Επιθεωρητή πωλήσεων θα πρέπει να διαθέτει τα ακόλουθα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ με κατεύθυνση Μηχανολογίας/Γεωργικών μηχανημάτων/Marketing ή σε συναφές αντικείμενο
  • Τουλάχιστον 1 - 2 έτη εργασιακή εμπειρία σε τομέα αγροτικών μηχανημάτων
  • Χρήση της Αγγλικής γλώσσας
  • Γνώση H/Y και προγραμμάτων MS Office
  • Δυνατότητα ταξιδιών
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων και διαπραγμάτευσης
  • Προσανατολισμός στο στόχο και το αποτέλεσμα
  • Επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες
  • Αναλυτικές ικανότητες σε εμπορικά και οικονομικά στοιχεία

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει για τη θέση του Επιθεωρητή πωλήσεων τα παρακάτω:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Μηνιαία Bonus
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, έξοδα κινήσεως
  • Εταιρικό κινητό
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον