Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/5/2023

Μηχανικός (Τεχνικός/ Συντονιστής Ασφαλείας)

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΔΥΤΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ΕΞΥΠΠ TZOVARAS HSQE ENGINEERING αναζητά εξωτερική συνεργασία με Μηχανικό (ελεύθερο επαγγελματία) για υπηρεσίες Τεχνικού/Συντονιστή Ασφάλειας σε έργο πελάτη της στη Δυτική Θεσσαλονίκη.

Περιγραφή Θέσης

  • Έλεγχος των χώρων εργασίας για θέματα ασφάλειας και υγείας των εργαζομένων και πρόληψη εργατικών ατυχημάτων.
  • Εντοπισμός των επαγγελματικών κινδύνων στο χώρο εργασίας και καταγραφή τους.
  • Επίβλεψη της ορθής χρήσης ΜΑΠ και της επάρκειας απαραίτητου εξοπλισμού καθώς και έλεγχος των τηρούμενων αρχείων και αδειών
  • Καθημερινή αποστολή εκθέσεων (report) για θέματα ασφάλειας και υγείας.
  • Εφαρμογή των υφιστάμενων διαδικασιών και οδηγιών ασφάλειας και υγείας.
  • Επίβλεψη της συμμόρφωσης με την υφιστάμενη νομοθεσία ασφάλειας και υγείας
  • Καθιέρωση κουλτούρας ασφάλειας και υγείας στον χώρο.
  • Συμμετοχή στην κατάρτιση και εφαρμογή των προγραμμάτων εκπαίδευσης των εργαζομένων σε θέματα ασφάλειας και υγείας.
  • Εποπτεία της εκτέλεσης ασκήσεων πυρασφάλειας και συναγερμού για τη διαπίστωση ετοιμότητας.

Ωράριο Εργασίας:

  • 58 ώρες/εβδομάδα (Δευτέρα-Παρασκευή 07:00-17:00, Σάββατο 07:00-15:00)

Διάρκεια:

  • 1 έτος

Απαραίτητα Προσόντα

  • Δίπλωμα/Πτυχίο Πολιτικού Μηχανικού ή Μηχανολόγου Μηχανικού ή Ηλεκτρολόγου Μηχανικού ή Μηχανικού Παραγωγής και Διοίκησης
  • 5 έτη εμπειρία στον τομέα Υγείας και Ασφάλειας
  • Καλή γνώση της νομοθεσίας για την ασφάλεια και υγεία στην εργασία
  • Ικανότητα εντοπισμού κινδύνων
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Γνώση Η/Υ
  • Δίπλωμα Αυτοκινήτου
  • Δελτίο Παροχής Υπηρεσιών
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Παροχές

Προσφέρουμε:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχής υποστήριξη