Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

30/10/2018

UX UI Graphic Designer

Design - Photo - Video - Audio - Arts

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Έχεις όρεξη για δουλειά και δημιουργικό πνεύμα; Περνάς ατέλειωτες ώρες στο Photoshop και στο Illustrator; Η NetPlanet αναζητά έναν UX UI Graphic Designer, με στόχο τον σχεδιασμό Websites, Eshops, Διαφημιστικών Banners, Logos. Αν έχεις όρεξη για δουλειά, θα θέλαμε πολύ να σε γνωρίσουμε.

Αρμοδιότητες
• Σχεδιασμός website, eshop και web εφαρμογών
• Σχεδιασμός εταιρικής ταυτότητας πελατών
• Σχεδιασμός διαφημιστικών banners και digital διαφημίσεων
• Συνεργασία με το τμήμα marketing για το σχεδιασμό των digital ενεργειών

Περιοχή: Αθήνα

Απαραίτητα Προσόντα

• Πολύ καλή γνώση και εμπειρία στο σχεδιασμό γραφικών website και διαφημιστικών banner
• Πολύ καλή γνώση και εμπειρία σε Photoshop/Illustrator
• Πολύ καλή γνώση στον σχεδιασμό responsive websites
• Υψηλή αισθητική και άποψη marketing (επιλογή γραμματοσειρών, χρωμάτων και εικόνων)
• Extra θα θεωρηθούν οι γνώσεις Premiere, After Effects, HTML, CSS
• Υψηλή συγκέντρωση, αίσθημα ευθύνης και ικανότητα multi-tasking
• Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας, θέσπιση στόχων και τήρηση χρονοδιαγραμμάτων
• Άριστη γνώση αγγλικής και ελληνικής γλώσσας
• Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (αν είσαι άντρας)

Παροχές

• Ολοκληρωμένο πακέτο αποδοχών
• Πλήρες ωράριο
• Συνεχής εκπαίδευση
• Ομαδικό, ευχάριστο και νεανικό περιβάλλον
• Σημαντικές ευκαιρίες εξέλιξης στο πλαίσιο μίας εδραιωμένης εταιρείας στο χώρο του Web Design & Digital Marketing