Τεχνικός Υποστήριξης/Μηχανογράφος Εμπορικών Εφαρμογών (EPSILON NET)

Κατηγορία: Πληροφορική - Προγραμματιστές
Απασχόληση: Πλήρης
Πόλη: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ελάχιστο Απαραίτητο Επίπεδο Σπουδών: Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Θυγατρική εταιρεία και μέλος του ομίλου της EPSILON NET, αναζητά προσωπικό σε θέσεις υποστήριξης εμπορικών εφαρμογών της.

Αρμοδιότητες θέσης:

  • Εγκατάσταση και παραμετροποίηση των εμπορικών προγραμμάτων της Epsilon Net.
  • Εκπαίδευση πελατών στην χρήση των λογισμικών της Epsilon Net
  • Απομακρυσμένη Υποστήριξη πελατών σε θέματα λειτουργίας και software

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα τυπικά προσόντα:

  •  Απόφοιτος σχολής σε κλάδο πληροφορικής ΑΕΙ / ΤΕΙ / ΙΕΚ·
  •  Καλή γνώση Windows OS Troubleshooting - λειτουργικών Windows & Server
  •  Βασικές γνώσεις βάσεων δεδομένων SQL / SQL Troubleshooting
  •  Καλή γνώση αγγλικής γλώσσας

Επιθυμητά προσόντα:

  • Απόφοιτος σχολής οικονομικών επιστημών ΑΕΙ / ΤΕΙ
  • Προϋπηρεσία σε εφαρμογές εμπορικής διαχείρισης (θα εκτιμηθεί ιδιαιτέρως η προϋπηρεσία ή και γνώση εφαρμογών της EPSILON NET (PYLON)
  • Εμπειρία και ευχέρεια σε επικοινωνία και διαχείριση πελατών
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας
  • Θέληση για μάθηση & διαρκή εκπαίδευση σε νέες τεχνολογίες
  • Κατοχή διπλώματος αυτοκινήτου
  • Πνεύμα συνεργασίας σε ομαδική εργασία

Παροχές

Παροχές:

  •  Πλήρης απασχόληση
  •  Σύγχρονο και δυναμικό εργασιακό περιβάλλον
  •  Δυνατότητα εξέλιξης

Οι υποψήφιοι θα λάβουν ηλεκτρονικά οπτικοακουστικό υλικό και θα παρακολουθήσουν εντατικό σεμινάριο ειδικής εκπαίδευσης στην εμπορική εφαρμογή PYLON της EPSILON ΝET. Σκοπός είναι η απαιτούμενη εξοικείωση με την εφαρμογή και η κατανόηση βασικών εννοιών.

Θα ακολουθήσει ολιγόλεπτη παρουσίαση των σημαντικότερων δυνατοτήτων της εφαρμογής από τους υποψηφίους και αξιολόγηση τους. Η συμμετοχή στο σεμινάριο και η επιτυχής παρουσίαση θα αναδείξει την τελική επιλογή των καινούργιων συνεργατών.