Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

31/12/2019

Helpdesk Technician (HD_TECH_06)

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

H Δικηγορική Eταιρία Σιούφας & Συνεργ'ατες αναζητεί Helpdesk Technician για το γραφείο της στην Θεσσαλονίκη.

Η θέση αυτή αναφέρεται στον Αναπληρωτή Διευθυντή Τεχνικών Υπηρεσιών και οι κύριες αρμοδιότητες περιλαμβάνουν:

Καθήκοντα και αρμοδιότητες

• Συμμετέχει στην ομάδα πρώτου επιπέδου υποστήριξης μέσω του συστήματος για την καταχώρηση προβλημάτων (ServiceDesk ticketing system)
• Παρακολουθεί και αναλαμβάνει τα αιτήματα που εκκρεμούν ώστε να διασφαλιστεί η έγκαιρη και αποτελεσματική επίλυση
• Εκτελεί διαγνωστικά προγράμματα για την επίλυση των προβλημάτων
• Επιλύει τεχνικά προβλήματα με Τοπικά Δίκτυα (LAN), δίκτυα ευρείας περιοχής (WAN)
• Διαμορφώνει και επιλύει προβλήματα που αφορούν ηλεκτρονικούς υπολογιστές

Απαραίτητα Προσόντα

Απαιτούμενα προσόντα:

• Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ πληροφορικής ή άλλης συναφούς ειδικότητας
• Προϋπηρεσία 2 ετών σε Helpdesk
• Απαραίτητη η γνώση σε δομές Microsoft (Windows server/client)
• Καλή γνώση και κατανόηση δικτυακών τεχνολογιών
• Επιθυμητή η γνώση Exchange Server
• Επιθυμητή η γνώση Linux (CentOS & Ubuntu)
• Επιθυμητή γνώση SQL (MS SQL Server)
• Επιθυμητή η γνώση VMware ESXi
• Άριστη γνώση της Ελληνικής και της Αγγλικής γλώσσας

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Συνεχή εκπαίδευση
• Δυνατότητες εξέλιξης σε ένα σύγχρονο, ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας