ΠΟΛΕΙΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ ΚΩΣ ΚΕΡΚΥΡΑ ΠΑΤΡΑ ΜΥΚΟΝΟΣ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ ΒΟΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΧΑΝΙΑ ΧΑΛΚΙΔΑ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ ΘΑΣΟΣ ΚΑΒΑΛΑ εμφάνιση περισσότερων εμφάνιση λιγότερων

Γραμματέας Διοίκησης

Κατηγορία: Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου
Απασχόληση: Πλήρης
Πόλη: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ελάχιστο Απαραίτητο Επίπεδο Σπουδών: Γενικό Λύκειο

Θέλετε να κάνετε το επόμενο βήμα στην καριέρα σας και να ενταχθείτε στο δυναμικό ηγέτιδας εμπορικής εξαγωγικής εταιρείας η οποία χαρακτηρίζεται από εξωστρέφεια, υψηλή ποιότητα και μεγάλο πελατειακό δίκτυο, και να λειτουργείτε ως Σύνδεσμος Οργάνωσης και Επικοινωνίας της Διοίκησης?

Εάν έχετε εμπειρία ως Γραμματέας Διοίκησης, γνωρίζετε άριστα Γερμανικά και σας αρέσει η οργάνωση, η μεθοδικότητα, η επικοινωνία και τα υψηλά standards εξυπηρέτησης πελατών και συνεργατών, τότε αυτή η θέση Γραμματεία Διοίκησης είναι για εσάς!

Αρμοδιότητες:

  • Παρέχει γραμματειακή υποστήριξη στη Γενική Διεύθυνση (σύνταξη & αποστολή/παραλαβή επιστολών & e-mails σε Ελληνική, Γερμανική και Αγγλική γλώσσα, οργάνωση γραφείου, προγραμματισμός & καταγραφή συναντήσεων και δραστηριοτήτων, τηλεφωνικές επικοινωνίες, οργάνωση ταξιδίων, υποδοχή συνεργατών, τήρηση ατζέντας, φυσικό & ηλεκτρονικό αρχείο)
  • Προγραμματίζει και οργανώνει το ημερήσιο πλάνο δραστηριοτήτων του Γραφείου Διοίκησης, θέτοντας προτεραιότητες, με στόχο τη βέλτιστη διαχείριση του χρόνου
  • Συνεργάζεται με όλο το προσωπικό και τα τμήματα για να οργανώνει τη λειτουργία του γραφείου και να συγκεντρώνει τις απαραίτητες πληροφορίες
  • Υποστηρίζει στην προετοιμασία εταιρικών παρουσιάσεων προς πελάτες και συνεργάτες
  • Υποστηρίζει τις πελατειακές σχέσεις
  • Υποστηρίζει το τμήμα Marketing με σκοπό την σωστή προβολή της εταιρίας και των προϊόντων

Απαραίτητα Προσόντα

Σπουδές, εμπειρία & γνώσεις:

  • Πτυχίο ΑΕΙ /TEI με κατεύθυνση Διοίκηση Επιχειρήσεων, Οικονομικά, Marketing, Δημόσιες Σχέσεις ή παρεμφερές
  • Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών θα εκτιμηθεί
  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση, 5 έτη min
  • Άριστη γνώση Ελληνικής, και Γερμανικής γλώσσας (σε γραπτό και προφορικό επίπεδο)
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office (Word, Excel, PowerPoint),
  • Πολύ καλή γνώση μορφοποίησης εταιρικών παρουσιάσεων

Προσωπικά Χαρακτηριστικά:

  • Ευελιξία & προσαρμοστικότητα
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση
  • Άριστες ικανότητες οργάνωσης & διαχείρισης χρόνου
  • Άνεση στην επικοινωνία
  • Διάθεση συνεργασίας & ομαδικότητα
  • Εχεμύθεια & διακριτικότητα
  • Ικανότητα αντιμετώπισης – αποφόρτισης εντάσεων
  • Αναλυτική ικανότητα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικός σταθερός μισθός
  • Σταθερό ωράριο εργασίας
  • Extra παροχές σύμφωνα με το πρόγραμμα παροχών της εταιρίας
  • Σύγχρονο, άριστο και εξωστρεφές εργασιακό περιβάλλον

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας;
Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.
ΕΓΓΡΑΦΗ

Σε περίπτωση που έχετε ήδη κάνει εγγραφή, κάντε κλικ εδώ για να συνδεθείτε.
Μόνο στο JobFind.gr λαμβάνετε ενημέρωση μόλις η εταιρεία διαβάσει το Βιογραφικό σας!