Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/01/2023

E-shop Magento 2 Manager

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΣΙΝΔΟΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Ο υποψήφιος θα αναλάβει να διεκπεραιώσει τις καθημερινές ανάγκες του eshop panthermica.gr.

Αναλυτικότερα οι αρμοδιότητες είναι:

  • Διαχείριση και ενημέρωση του προϊοντικού καταλόγου του eshop
  • Επικοινωνία και συνεργασία με την ομάδα των developers για τις ανάγκες και την εύρυθμη λειτουργία της πλατφόρμας που χρησιμοποιείται, Magento 2.
  • Συντονισμός της ομάδας για τη σωστή και αξιόπιστη διεκπεραίωση των παραγγελιών από την λήψη μέχρι και την αποστολή. Επίσης, θα είναι υπεύθυνος για την τιμολόγηση, διαχείριση επιστροφών και εν γένει την υποστήριξη της ομάδας του E-Commerce προκειμένου να επιτευχθούν τα αναμενόμενα ποιοτικά και ποσοτικά αποτελέσματα.
  • Μελέτη και έρευνα ανταγωνισμού
  • Υποστήριξη παραγγελιών και πελατών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ με κατεύθυνση Marketing / Οικονομικά / Δημοσιογραφία / Τεχνολογία ή BusinessAdministration
  • Πτυχίο - Μεταπτυχιακό ή ισοδύναμο Digital Diploma.
  • Εξαιρετικές γνώσεις σε ανάλυση δεδομένων
  • Άριστη γνώση Microsoft Οffice (Word, Excel, Powepoint)
  • Βασικές γνώσεις Photoshop ή Canva
  • 4-5 έτη προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση ευθύνης
  • Άριστη γνώση του Digital περιβάλλοντος και νέων τεχνολογιών και των digitaltrends
  • Γνώσεις ψηφιακού Marketing και επικοινωνίας με αποδεδειγμένη εμπειρία στη διαχείριση CMS (πχ Presta, Wix Magento κλπ) και Digital advertising campaigns (πχ Google, Facebook Ads) για τον συντονισμό των εξωτερικών συνεργατών με το σωστό marketingplan - briefing
  • Εμπορική και πωλησιακή κατεύθυνση με αντίστοιχη αποδεδειγμένη εμπειρία
  • Οργανωτικές ικανότητες και ικανότητα να τηρεί προθεσμίες.
  • Άριστη γνώση και χρήση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας

Παροχές

  • Ιδανικό εργασιακό & επαγγελματικό περιβάλλον
  • Προοπτικές εξέλιξης σε ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Εξαιρετικά ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών/αποδοχών με βάση τα επιπλέον προσόντα του υποψηφίου