Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

11/3/2021

Μηχανικός Πωλήσεων βιομηχανικού αυτοματισμού

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η Tecnopneumatic A.E είναι μια ηγετική εταιρία στον χώρο του πνευματικού αλλά και βιομηχανικού αυτοματισμού με ιστορία 45 ετών. Η εταιρία ζητά στέλεχος για την διαχείριση του υπάρχοντος αλλά και νέου πελατολογίου της εταιρίας ικανό να αντιληφθεί και να εξυπηρετήσει τεχνικές ζητήσεις αλλά και να προτείνει σχετικές λύσεις.

Αρμοδιότητες:
  • Διαχείριση και ανάπτυξη του πελατολογίου
  • Τηλεφωνική εξυπηρέτηση πελατών
  • Διαχείριση παραγγελιών
  • Προετοιμασία προσφορών μέσω ERP
  • Προτάσεις και τεχνικές λύσεις σε θέματα που αφορούν πνευματικό αυτοματισμό αλλά και τον βιομηχανικό αυτοματισμό συνολικά.

Απαραίτητα Προσόντα

Προσόντα

  • Τεχνικό υπόβαθρο σπουδών, πχ Πτυχίο μηχανολογίας ή ηλεκτρολογίας (ΑΕΙ- ΤΕΙ – ΙΕΚ)
  • Εμπειρία στον Πνευματικό αυτοματισμό, γραμμικά συστήματα και αεροσυμπιεστές
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Ευχέρεια ανάγνωσης και κατανόησης τεχνικών καταλόγων
  • Άριστη γνώση Ms Office 365 (Word, Power point και κυρίως Excel )
  • Εμπειρία στην ERP (Softone) – CRM
  • Ευχέρεια στην επικοινωνία
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για άντρες
  • Προηγούμενη εμπειρία στον ίδιο ή σχετικό κλάδο

Θα εκτιμηθούν

  • Άλλες γνώσεις σε Υ/Π και IT
  • Σχεδίαση, γνώση cad προγραμμάτων
  • Δεύτερη ξένη γλώσσα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ευχάριστο και υγιές περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητα εξέλιξης