Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/9/2019

Δικηγόροι

Νομικά

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Δικηγορικό Γραφείο στην Αθήνα αναζητεί Δικηγόρο με εξειδίκευση στο Αστικό, Εμπορικό, Τραπεζικό δίκαιο και στην αναγκαστική εκτέλεση καθώς και με δικαστηριακή εμπειρία.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες:

  • Συγγραφή αιτήσεων για έκδοση διαταγών πληρωμής, προτάσεων, παραστάσεις στα δικαστήρια, εγγραφή προσημειώσεων, έλεγχο τίτλων ακινήτων

*Στο πλαίσιο της απασχόλησης θα απαιτείται και μετάβαση και πιθανόν ολιγοήμερη παραμονή σε άλλες πόλεις, με αυτοκίνητο της εταιρείας ή του συνεργάτη με κάλυψη των εξόδων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εξειδίκευση στο Αστικό, Εμπορικό, Τραπεζικό δίκαιο και στην αναγκαστική εκτέλεση
  • Δικαστηριακή εμπειρία
  • Πολύ καλή γνώση και ευχέρεια Η/Υ
  • Ευχέρεια στην επικοινωνία
  • Δυνατότητα μετακινήσεων
  • Άδεια Οδήγησης Αυτοκινήτου θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας

Παροχές

  • Σταθερός Μηνιαίος Μισθός
  • Ομαδικό ασφαλιστήριο υγείας