Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/1/2023

Πωλητής/τρια B2B (Έδρα Θεσσαλονίκη)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, γνωστής εταρείας αλκοολούχων ποτών, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Βασικά Καθήκοντα:
• Λιανική & χονδρική πώληση προϊόντων της εταιρίας
• Ανάπτυξη των πωλήσεων στην περιοχή ευθύνης του
• Υλοποίηση στρατηγικής πωλήσεων
• Εξυπηρέτηση του υφιστάμενου πελατολογίου, ανάπτυξη νέου πελατολογίου & λήψη παραγγελιών
• Διατήρησηση σχέσης εμπιστοσύνης με τους πελάτες με σκοπό τη διασφάλιση υψηλού επιπέδου ικανοποίησης
• Ενημέρωση πελατών για τα νέα προϊόντα και τις προωθητικές ενέργειες που προσφέρει η εταιρία
• Αναφορά στο Διευθυντή Πωλήσεων της Νοτίου Ελλάδος & συνεργασία για τη δημιουργία και επίτευξη των εταιρικών στόχων

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ
• Επιθυμητή προϋπηρεσία 2-3 ετών στο χώρο των αλκοολούχων ποτών
• Πολύ καλές επικοινωνιακές δεξιότητες
• Πολύ καλές διαπραγματευτικές δεξιότητες
• Καλή γνώση Microsoft Office ( Outlook, Excel, Word, PowerPoint, κ.α.)
• Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
• Εκπληρωθείσα στρατιωτική θητεία (για άντρες υποψηφίους)

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Εταιρικό αυτοκίνητο
• Εταιρικό κινητό
• Εταιρικό tablet
• Ιδιωτική ασφάλιση υγείας
• Κάλυψη εξόδων μετακίνησης
• Σύστημα bonus