Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/5/2021

Λογιστής / Λογίστρια

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΤΟΥΜΠΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Λογιστικό γραφείο στην περιοχή της Τούμπας Θεσσαλονίκης ζητά Λογιστή/στρια πλήρους απασχόλησης.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Ενασχόληση με το λογιστικό κύκλο και τη φορολογία φυσικών και νομικών προσώπων
  • Κατάρτιση φορολογικών δηλώσεων και ΦΠΑ
  • Διαχείριση μισθοδοσίας και υποβολή́ των απαραίτητων καταστάσεων στις αρμόδιες υπηρεσίες
  • Ενδοκοινοτικές συναλλαγές
  • Συντάξεις συμβάσεων εργασίας, μεταβολές ωραρίων, προσλήψεις-αποχωρήσεις
  • Υπολογισμός και αποστολή ΑΠΔ & ΦΜΥ
Καταχώριση παραστατικώνΕπικοινωνία με ασφαλιστικά ταμεία και δημόσιες υπηρεσίες (ΟΑΕΔ, ΣΕΠΕ, ΙΚΑ) Διαχείριση ΕΡΓΑΝΗ Παρακολούθηση και ενημέρωση για αλλαγές στην εργατική και ασφαλιστική νομοθεσία

Απαραίτητα Προσόντα

  • 1-2 χρόνια προϋπηρεσία σε λογιστικό γραφείο
  • Εμπειρία στα λογιστικά εργαλεία
  • Συνέπεια και Επαγγελματισμός