Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/03/2023

Πωλητής B2B (FMCG)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η ManpowerGroup Greece, ηγέτιδα δύναμη στο χώρο του ανθρώπινου δυναμικού, αναζητά για λογαριασμό πελάτη της, κορυφαίας Ελληνικής εταιρείας που δραστηριοποιείται στον τομέα της χονδρικής πώλησης τροφίμων , δυναμικό υποψήφιο που θα στελεχώσει την θέση του Πωλητή B2B.

Ημέρες και Ωράριο απασχόλησης: 5νθήμερη & 8ωρη απασχόληση, Δευτέρα έως Παρασκευή
Περιοχή Ευθύνης: Αττική και επαρχία

Περιγραφή Θέσης Εργασίας:
  • Εβδομαδιαίος προγραμματισμός των ενεργειών
  • Ενδυνάμωση υφιστάμενων πελατών των περιοχών ευθύνης του/της
  • Περαιτέρω ανάπτυξη πελατολογίου πανελλαδικά
  • Καθημερινό reporting για τα αποτελέσματα των ενεργειών και συνολικό την τελευταία ημέρα δραστηριοποίησης
  • Επίτευξη των στόχων πωλήσεων
  • Άμεση λύση τυχόν θεμάτων που μπορεί να προκύψουν σε πελάτες

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου:
  • Απαραίτητη εργασιακή εμπειρία 1-2 έτη σε B2B πωλήσεις ή πωλήσεις στον κλάδο FMCG
  • Εργασιακή εμπειρία ως πωλητής στον κλάδο του τροφίμου θα συνεκτιμηθεί
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες & επαγγελματισμός
  • Εξωστρέφεια, δυναμισμός, φιλοδοξία και εργατικότητα
  • Ικανότητες οργάνωσης και προγραμματισμού
  • Προσήλωση στην επίτευξη των στόχων
  • Κάτοχος άδειας οδήγησης Ι.Χ
  • Ευελιξία ωραρίου εργασίας
  • Δυνατότητα ταξιδίων (συχνή βάση)

Παροχές

Πακέτο Αποδοχών:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών & bonus επίτευξης στόχων
  • Σύμβαση αορίστου χρόνου
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, κινητό & έξοδα κίνησης
  • Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης και συνεχούς εκπαίδευσης