Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/8/2016

Υπάλληλος Πιστωτικού Ελέγχου & Τιμολόγησης

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ανώνυμη Εταιρία η οποία δραστηριοποιείται στο χώρο των Logistics επιθυμεί να προσλάβει για τις εγκαταστάσεις της στον Ασπρόπυργο Αττικής: Υπάλληλο Πιστωτικού Ελέγχου & Τιμολόγησης.

Περιγραφή θέσης:
·         Έκδοση των παραστατικών  σύμφωνα  με την  εμπορική πολιτική της εταιρίας.
·         Συνεχής επικοινωνία με τους πελάτες της εταιρίας για διασφάλιση της συνεχούς ροής πληρωμών και την εφαρμογή της συμφωνηθείσας πιστωτικής πολιτικής.
·         Παρακολούθηση της ωρίμανσης των υπολοίπων και προετοιμασία εβδομαδιαίου/μηνιαίου  report εισπράξεων.
·         Συμφωνία λογαριασμών με τους πελάτες και επίλυση τυχόν διαφορών.

Απαραίτητα Προσόντα

· Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ.
· Ηλικία έως 37 ετών.
· 5 χρόνια προϋπηρεσία σε αντίστοιχες θέσεις.
· Άριστη γνώση αγγλικών.
· Άριστη γνώση MS-Office.
· Ικανότητα επικοινωνίας.
· Ευελιξία και ικανότητα εργασίας σε συνθήκες πίεσης.
· Οργανωτικότητα, πνεύμα ομαδικότητας και θέληση για συνεχή μάθηση.

Παροχές

- Ανταγωνιστικές αποδοχές αναλόγως προσόντων
- Σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον και συνεχή εκπαίδευση.