Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/2/2020

Πωλητής Χονδρικής B2B

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η Συμβουλευτική εταιρεία Michail, για λογαριασμό πελάτη της, που δραστηριοποιείται στον τομέα των συστημάτων ασφαλείας, αναζητά Πωλητή Χονδρικής Β2Β.

Αρμοδιότητες:
  • Ανάπτυξη νέου πελατολογίου
  • Ανάπτυξη πωλήσεων και διαχείριση των υπαρχόντων πελατών
  • Διεξαγωγή επισκέψεων και παρουσιάσεων στον χώρο των πελατών
  • Συνεχής παρακολούθηση της αγοράς / του ανταγωνισμού και εντοπισμός νέων ευκαιριών συνεργασίας
  • Διαχείριση των αιτημάτων και διασφάλιση της σωστής εξυπηρέτησης των πελατών, σύμφωνα με τις διαδικασίες της εταιρείας
  • Επίτευξη ποιοτικών και ποσοτικών στόχων που έχουν τεθεί

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία στον κλάδο συστημάτων Πληροφορικής ή ηλεκτρονικής ασφάλειας επιθυμητή
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών στον τομέα των πωλήσεων ιδανικά σε περιβάλλον B2B
  • Εύκολη αντίληψη νέων τεχνολογιών
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες, προσανατολισμός στο αποτέλεσμα
  • Πελατοκεντρική αντίληψη
  • Επαγγελματική παρουσία
  • Ευχάριστος και εξωστρεφής χαρακτήρας, με οργανωτικές δεξιότητες και ομαδικό πνεύμα
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών & Χρήσης Η/Υ
  • Δυνατότητα για ταξίδια εκτός έδρας
  • Ομαδικότητα
  • Επαγγελματισμός
  • Άδεια οδήγησης
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ θα συνεκτιμηθεί ως επιπλέον προσόν

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

Η εταιρεία θα επικοινωνήσει μόνο με τους υποψήφιους που πληρούν τις απαιτήσεις της θέσης.