Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/09/2018

Σχεδιαστής Βιομηχανικού Σχεδίου

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΗΒΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Έχεις εμπειρία στο βιομηχανικό σχέδιο;
Μπορείς να οργανώνεις το φόρτο εργασίας αποτελεσματικά;

Τώρα έχεις την ευκαιρία να απασχοληθείς σε μία δυναμική εταιρεία!

Περιγραφή Θέσης Εργασίας
• Μοντελοποίηση μεταλλικών κατασκευών με χρήση Tekla
• Δημιουργία κατασκευαστικών σχεδίων (προπαρασκευές)
• Δημιουργία σχεδίων γενικής διάταξης, σχεδίων συναρμολόγησης και αντίστοιχων λιστών (general arrangement drws, assembly drws, erection drws, part lists ect)
• Γνώση των ευθυνών και καθηκόντων για την εύρυθμη λειτουργία παραγωγής, συντήρηση και προγραμματισμό μηχανημάτων CNC.
• Συντονισμός παραγωγής
• Διαχείριση και εκτέλεση διαδικασιών ποιοτικής διασφάλισης (ISO)
• Συντονισμός και εκτέλεση αιτημάτων πελατών

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο Μηχανολόγου Μηχανικού ΤΕΙ ή Τεχνολόγου
• Αγγλικά σε επίπεδο Advanced ή Proficiency
• Επιθυμητή εμπειρία σε ανάλογη θέση (με 3 -5 έτη εμπειρία σε ανάλογη θέση).
• Απαραίτητη γνώση ανάγνωσης σχεδίου και σχεδίασης σε περιβάλλoν Autocad TEKLA
• Γνώση προγραμματισμού και χρήσης μηχανών CNC (όχι όμως απαραίτητη)
• Οργανωτικότητα, προσαρμοστικότητα, ευελιξία και έμφαση στη λεπτομέρεια.
• Ικανότητα εργασίας υπό πίεση και πνεύμα συνεργασίας - ομαδικότητας.

Παροχές

• Ανταγωνιστικός σταθερός μηνιαίος μισθός αναλόγως εμπειρίας
• Σύμβαση εργασίας πλήρους απασχόλησης και αορίστου χρόνου