Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

8/1/2021

ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΠΩΛΗΣΕΩΝ

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ICAP Recruitment Solutions είναι μέρος της ICAP, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ελλάδα. Εξειδικεύεται στην αξιολόγηση και επιλογή αποφοίτων και νέων στελεχών για Ελληνικές και πολυεθνικές επιχειρήσεις.

Για λογαριασμό σύγχρονης και δυναμικής εμπορικής εταιρίας με έδρα στη Θεσσαλονίκη, η οποία δραστηριοποιείται στον χώρο των βιομηχανικών εφαρμογών, επιτυγχάνοντας πάντα να είναι στο επίκεντρο των τεχνολογικών εξελίξεων, αναζητούμε:

Στέλεχος Πωλήσεων (Ref. 5079/STE/RS/GR)

Αρμοδιότητες:
  • Διαχείριση υφιστάμενων πελατών και ενημέρωσή τους για τα προϊόντα της εταιρίας
  • Ανάπτυξη νέου πελατολογίου
  • Συνεχής αναζήτηση ευκαιριών για την προώθηση των προϊόντων της εταιρίας
  • Επίσκεψη στους πελάτες ανά την Επικράτεια
  • Προετοιμασία προσφορών και παραγγελιών για το πελατολόγιο ευθύνης
  • Εντοπισμός και ανάλυση των αναγκών των πελατών με βάση την πολύ καλή γνώση των διαθέσιμων προϊόντων
  • Καλλιέργεια σχέσεων εμπιστοσύνης με τους υπάρχοντες και τους νέους πελάτες
  • Παρακολούθηση των ενεργειών του ανταγωνισμού και των συναφών εταιριών του κλάδου

    Απαραίτητα Προσόντα

    Προφίλ Υποψηφίου:
    • Κάτοχος πτυχίου ΑΕΙ/ΤΕΙ με τεχνική κατεύθυνση
    • Απαραίτητη η προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση τεχνικών πωλήσεων
    • Προϋπηρεσία πωλήσεων στον χώρο των βιομηχανικών εφαρμογών, θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν
    • Δίπλωμα οδήγησης και δυνατότητα επαγγελματικών ταξιδιών
    • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
    • Καλή γνώση χειρισμού του MS Office
    • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
    • Έμφαση στην επίτευξη αποτελεσμάτων και εμμονή στους στόχους
    • Θετική διάθεση, επαγγελματισμός, σοβαρότητα και υπευθυνότητα
    • Ικανότητα πωλήσεων και διαχείρισης πελατών

    Παροχές

    Η εταιρεία προσφέρει:
    • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
    • Bonus επί των πωλήσεων
    • Εταιρικό αυτοκίνητο & κινητό τηλέφωνο
    • Σύγχρονο, σταθερό και φιλικό περιβάλλον εργασίας

    Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.