Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

09/08/2021

Προγραμματιστής - Web Developer

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΝΤΕΠΩ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Από καταξιωμένη εταιρεία που δραστηριοποιείται στον κλάδο των ερευνών, επι­κοινωνίας και εφαρμογών λογισμικού, ζητείται (in house ή part time) Προγραμ­μα­τιστής - Web Developer, για άμεση συνεργασία με έδρα την Ανατολική Θεσσαλονίκη.

Αρμοδιότητες:

  • Δημιουργία & Ανάπτυξη Ιστοσελίδων
  • Παραμετροποίηση υπαρχόντων ιστοσελίδων
  • Υποστήριξη τεχνικών αιτημάτων πελατών
  • Ανάπτυξη νέων διαδικτυακών εφαρμογών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Άριστη γνώση HTML5/CSS
  • Καλή γνώση javascript/jQuery/AJAX
  • Εμπειρία στο Responsive design
  • Άριστη γνώση και εμπειρία σε CMS (κατά προτίμηση Wordpress)
  • Άριστη γνώση και εμπειρία σε PHP/MYSQL

Πρόσθετα Προσόντα:

  • Καλή γνώση Illustrator και Photoshop θα εκτιμηθεί
  • Εμπειρία στην ανάπτυξη εφαρμογών με MVC frameworks
  • Γνώση και εμπειρία στη σχεδίαση σχεσιακών βάσεων δεδομένων με MYSQL
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Εκπλήρωση στρατιωτικών υποχρεώσεων
  • Εχεμύθεια, εμπιστευτικότητα, ομαδικό πνεύμα συνεργασίας και αναπτυγμένη ικανότητα αναλυτικής σκέψης, προγραμματισμού και οργάνωσης
  • Μεταπτυχιακές σπουδές και ανάλογη εργασιακή εμπειρία στα παραπάνω αντικείμενα, θα συνεκτιμηθούν

Παροχές

  • Πλήρης ή μερική απασχόληση
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Πακέτο αμοιβής που θα προσδιοριστεί ανάλογα με τα προσόντα, τις γνώσεις και την εμπειρία του υποψηφίου
  • Βασική εκπαίδευση του υποψήφιου στις εφαρμογές της εταιρίας

Τα email θα απαντηθούν μετά τις 21/08 λόγο θερινών διακοπών.